Nejchutnější rajčata



Burian43 - (6) - 123.130 (?)
16.9.2010 14:08

Mirku, vidím, že jste dost velký expert přes rajčat, chtěl bych se vás zeptat, jestli jste slyšel někdy o rajčatech Lehečkovo pomerančové rajče-oranžové, tvrdé, chutná pomerančem.Nedávno jej ukazovli v Receptáři který byl ale z r.2003.Ten p. Lehečko byl nějakým výzkumníkem a sliboval, že by to rajče mělo být v prodeji asi za pět let.Jenže asi před třemi lety zemřel a nevím jak to s tímto rajčetem dopadlo.Možná, že něco víte vy.Ještě vím, že bylo vedeno pod č.582-Lehečkovo zlaté./úřad patentů/

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 245.30 (?), 9.9.2010 19:34

Zdravím všechny rajčatáře. Letos jsem měl poprvé Ildi a musím říct, že jsou to zatím nejchutnější rajčata jaká jsem kdy jedl a to mi je prodali jako bejbino. Takže na příští rok zavrhuji dopodud hojně pěstované Perun, Tornádo, Start a oří rajčata a vše nahradím Ildi a pokud seženu semínka tak zkusím Bejbino. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.92 (?), 10.9.2010 8:28

Po několikaletém pátrání mně i mým zákazníkům jako nejchutnější odrůda Cupido - datlové cherry, dále Dunne - mini San Marzano, Tyty - koktejlové a Spencer - cherry. Všechno jsou hybridy a nezkoušejte si je namnožit ze semínek. Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.106 (?), 14.9.2010 15:03

Já jsem letos byla chuťově spokojená s rajčaty Bejbino a Pollicino, i když v tom letoštím počasí dost praskaly. Špatné není ani Perun. Ildi je chuťově dobré, ale z nějakého záhadného důvodu jsem měla na obou rostlinách velmi malou úrodu. Zklamaná jsem byla z rajčete San Marzano, bylo bez chuti, bez šťávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 14.9.2010 18:33
U mne letos No. 1 - Sladkaja děvočka. Mirek
Sladkaja děvočka
Sladkaja děvočka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.78 (?), 14.9.2010 22:34

Jaké jsou plody odrůdy Sladkaja děvočka co do pevnosti plodu? Letos mám poprvé Idyll, dětem chutnají, ale trochu odrazují tím, že jsou měkčí. Beruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 15.9.2010 7:15
Mají silnější stěnu ale měkou slupku, nepraskají, mají vyvážený poměr dužiny a "šťávy", jsou menší a hranatější jak Pollicino. Oproti Idyllu se na něm neprojevují nadměrné srážky a plod se "nenalévá" vodou (potom měkne). Idyll má tenkou ale pevnou slupku a dosti praská, chuťově značně zaostává. Děvočce je velmi podobné rajče Torito, které jsme koupili v zelenině u Vietnamců. Děvočka je uváděna jako determinantní (keříčkový) ultraranný hybrid, keř u mne dosáhl velikosti jednoho metru a je velmi úrodná, bohužel téměř dvouměsíční opoždění (potopa) se projevuje na dozrávání všech rajčat. Např. pozdní San Marzano na sušení mi nedozrál ještě ani jeden! plod. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Burian43 - (6) - 123.130 (?), 16.9.2010 14:08

Mirku, vidím, že jste dost velký expert přes rajčat, chtěl bych se vás zeptat, jestli jste slyšel někdy o rajčatech Lehečkovo pomerančové rajče-oranžové, tvrdé, chutná pomerančem.Nedávno jej ukazovli v Receptáři který byl ale z r.2003.Ten p. Lehečko byl nějakým výzkumníkem a sliboval, že by to rajče mělo být v prodeji asi za pět let.Jenže asi před třemi lety zemřel a nevím jak to s tímto rajčetem dopadlo.Možná, že něco víte vy.Ještě vím, že bylo vedeno pod č.582-Lehečkovo zlaté./úřad patentů/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 16.9.2010 14:53
Děkuji za pochvalu ale já jsem spíše rajčatový kutil. Podařilo se mi něco najít - Lehečkovo pomerančové je poloraná indeterminantní nehybridní odrůda vhodná pro pěstování na poli. Postavení listů na rostlině horizontální, listy středně dlouhé, středně široké až široké, silně lesklé, květenství převážně jednoduché. Plod středně pevný až pevný, středně velký, kruhovitého tvaru, žebrování u stopky není nebo velmi slabé, placenta středně velká, počet komor dvě nebo tři, barva před zralostí středně zelená, barva ve zralosti oranžová, trvanlivost plodu krátká až střední, obsah sušiny střední.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Burian43 - (6) - 123.130 (?), 17.9.2010 16:18

Z tohoto popisu co jste tady uvedl uvažuji, že by mohlo být toto rajče někde v prodeji, příští týden se po něm podívám.Děkuji za popis Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.9.2010 14:56

A ještě odkaz i s obrázky! Mirek

Sladkaja děvočka
Sladkaja děvočka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika