Nejchutnější rajčata



marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?)
9.7.2010 21:57

Tak Pollicino, pravidelná přiměřená zálivka, asi desetina plodů prasklých.  Když jsem je nechala doma pár dnů odležet, tak chuť rajčatová a nasládlá. Příští rok je dám zas. Chutnají nám. Jen úroda z jedné rostliny by mohla být větší :-). marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
host - 121.238 (?), 8.7.2010 17:30

vcera som si pockal na prve plody stupickej... myslim, ze som ich jedol prvy krat. Este neboli v idealnom dozreti, ale chut ma oslovila. Chutili ako rajciny kedysi davno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 9.7.2010 21:57

Tak Pollicino, pravidelná přiměřená zálivka, asi desetina plodů prasklých.  Když jsem je nechala doma pár dnů odležet, tak chuť rajčatová a nasládlá. Příští rok je dám zas. Chutnají nám. Jen úroda z jedné rostliny by mohla být větší :-). marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 3.8.2010 14:24
Pollicina v květináčích pomalu končí a jelikož jsem je sadil poprvé tak je hodnotím takto: chuťove jsou dobrá, starší jsou sladší, neměknou a mají sympatický tvar, slupka není moc tuhá. Jsou větší než jsem počítal (dle obrázku na přebalu) a poněkud nerovnoměrně vyzrávají. Mají jedno velké mínus a to je jejich praskání po dešti, ani Cherrola tolik nepraská a to už je co říct! Pokud je mám v květináči (cca 8-10 l) tak jsem nechal růst dva výhony, ve volné půdě jen jeden. Žluté Ildi jsou zlatý úrodný standard na jídlo i pečení, chybyčky taky mají ale klady je silně válcují. Červené Idyll je menší a sladší než Cherrola ale takové "vodové" s docela pevnou slupkou. Cherolla je dobré malé rajče ale nahradím ho Pollicinem. Další výborné rajče je Bejbino které nemá chybu. Naopak s rajčaty typu Barbados, Pedro apod... končím protože jsou typ supermarketových rajčat která byla vyšlechtěna na přepravu a skladování - jsou tvrdá a na řezu je dužina bílá. Další kapitola jsou odrůdy z které mám z Ruska ale zatím zrají velmi málo protože počasí bylo sviňa. Zajímavě vypadá Černý maur (jak černé Pollicino) a rovněž úrodný Kaspar. Chuťově mi připadají "rajčatovější" než naše odrůdy (ale ty taky kdysi bývaly!) a je jedno zda se jedná o černé, červené nebo žluté rajče. Doufám že se počasí nějak dramaticky nezhorší, dozraje všech čtyřicet odrůd a budu moci degustovat a selektovat na další rok. A ještě k balkonovým - ta splnila svůj účel a jak začala zrát klasická tak jsem většinu balkonovek vyhodil. Mirek
podařilo se mi sehnat dalších cca 20 odrůd a jsem zvědav třeba na toto
podařilo se mi sehnat dalších cca 20 odrůd a jsem zvědav třeba na toto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.7.2010 17:42
Dobrý den, vidím,že pěstujete v kbelících.Příští rok bych taky chtěla..stačí 10 -12 l?..Odrůdy méně obvyklé taky pěstujete mimo skleník? Děkuji za odpověď, hezký den. AniCiz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 8.8.2010 17:15
Rajčata v kbelících nebo květináčích pěstuji pro skorejší sklizeň a v dnešní době již ani nerostou, jen dozrávají a na jejich místo nastupují "záhonové". Skleník nemám, foliák první rok ale rajčata jsem z něj vyhodil hned na jaře neboť tam na ně byla velká vlhkost (daří se tam hadovkám a melounům, v pohodě byly i v těch hicech). Všechny odrůdy rajčat pěstuji venku na záhoně, max. pod nějakým igelitovým krytem aby na ně nepršelo. Přikládám pár snímků odrůd které nyní zrají v květináčích u nás před domem na jižní straně. Hlavní "nápor" je vysazen na zahradě ale stále se mu nechce do zrání (pozdní výsadba, potopa). Mirek
zleva ve spodní řadě Žlutý gigant, Kaspar, Černý Maur, Zlatá Andromeda, nahoře Sumoist, Apelsin, Černý princ. Váha plodů od 24 gr (Maur) po 354 gr (Apelsin).
zleva ve spodní řadě Žlutý gigant, Kaspar, Černý Maur, Zlatá Andromeda, nahoře Sumoist, Apelsin, Černý princ. Váha plodů od 24 gr (Maur) po 354 gr (Apelsin).
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 9.8.2010 20:41
Krása, bydlíte asi v lepším místě..tady, v Litomyšli, budu muset vymyslet nějaký přístřešek.Semena mám od p. Rezla, takže doufám, že na rok budu mít dobrá rajčata.Letos mně zklamaly..odr. Tipo-nejenže praská, ale chuťově horší snad než z marketu.ostatní nic moc-pozdě jsem zahrádku dostala.. ps: máte semena přímo od zdroje, vidím psáno azbukou..Jaké jsou zkušenosti z distribucí? A.Čížková
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 9.8.2010 21:47

Semena mi dovezl přítel přímo z Ruska, jiná možnost (pošta) v současné době není. Na této estonské adrese je taky pár zajímavostí ale zatím jsem nezkoušel. V nové "várce" mám i odrůdy ze sibiřských semenářských firem u kterých předpokládám že jsou vyšlechtěny na "drsnější" a rychlejší růst, i když letošní teploty na Sibiři (v okolí Bajkalu 39°C!!!), odpovídají tak Itálii ;o) I z toho mála co už dozrálo mají některé odrůdy chuť tak jak ji pamatuji hodně dávno - pravou štiplavou rajčatovou. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 10.8.2010 10:34

Mirek, skusenosti mate bohate. Ak by ste mali doporucit silne vonavu sladku rajcinu s vyraznou aromou, ktoru by ste mi, z tych v CR a SR dostupnych doporucil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 10.8.2010 20:48
Těžko říci, pěstuji už hodně dlouho tyčkové odrůdy. Keříčkové zkouším až letos ale to zase nejsou odrůdy dostupné u nás. Opustil jsem od pěstování odrůd typu Tornado, Start, Stupické u kterých jsem pozoroval nerovnoměrné dozrávání, rychlé měknutí a chuťově jalové, po letošku končím i s odrůdami Pedro, Toro, Barbados které jsou sice tvrdé ale ještě jalovější (supermarketové). Docela dobré chuťově i tvarově se mi jeví Pollicino (více praská), bezkonkurenčně vynikající Ildi, velmi dobré sladší Bejbino. Ostřejší, štiplavější, rajčatovější chuť má žlutá keříčková Citrina. Cherolla má tenkou pevnou slupku a taky dost praská, chuťově zaostává. Když vysadíte Bejbino, Ildi a Pollicino tak určitě nic neskazíte. Berte ale ohled na to že je to moje chuť a tu může mít každý jinou. Až objeví rajče s "pravou" chutí dám vědět! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.130 (?), 10.8.2010 20:52

Má někdo zkušenost s rajčetem Tomaso F 1?Letos jsem ho koupil do foliáku 200 ks a nejsem s ním vůbec spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika