Nejchutnější rajčata



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
28.4.2010 21:14
To sice píší, ale mimo jiné to znamená, že plod má méně šťávy, je sušší. Je vhodný třeba na saláty, na pizzu, prostě tam, kde je přílišná šťavnatost spíše nevýhodou. Ještě jsem v minulém příspěvku neuvedla, že Bejbina dorostla do délky nejméně tří metrů, záměrně nepíši výše, protože jsme potom upevnili tyče napříč a rajčata vedli naplocho. Vzdor lehké nákaze plísní plodila až do zámrazu a celkově byl výnos oproti jiným odrůdám obrovský, což také stojí za vzetí do úvahy. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 4.17 (?), 19.5.2010 18:56

Spencer je odrůda s výbornou rajskou chutí a pro nás patří mezi 3 nejlepší odrůdy. Na první místo řadíme žluté Goldkrone.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.198 (?), 28.4.2010 21:02

Na sáčku se semeny Šejka píší - na kečupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 28.4.2010 21:14
To sice píší, ale mimo jiné to znamená, že plod má méně šťávy, je sušší. Je vhodný třeba na saláty, na pizzu, prostě tam, kde je přílišná šťavnatost spíše nevýhodou. Ještě jsem v minulém příspěvku neuvedla, že Bejbina dorostla do délky nejméně tří metrů, záměrně nepíši výše, protože jsme potom upevnili tyče napříč a rajčata vedli naplocho. Vzdor lehké nákaze plísní plodila až do zámrazu a celkově byl výnos oproti jiným odrůdám obrovský, což také stojí za vzetí do úvahy. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.182 (?), 8.3.2012 10:53

Dobrý den, prosím o radu. V roce 1985 jsem si na inzerát objednala semínka rajčat, ananasová, jahodová, pomerančová... V tomto roce se mi narodil můj první syn a semínka jsem si ke své lítosti neschovala. Nejvíce mne mrzí to pomerančové - velké oranžové kulaté s výraznou špičkou dole. Stále ho hledám v nabídkách. Neví někdo něco. Moc prosím o radu a děkuji za info.

S pozdravem Jana, bolgajda@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 8.3.2012 11:53

Máte na mysli typ rajčete na přiloženém snímku nebo spíše tvar špičky citronu - Citrina?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.33 (?), 19.5.2010 16:32

Šejk není sice nejchutnější ale pořád je na tom ještě velmi slušně chutově oproti marketu. Já je sklizím v plné zralosti (rudější jak ruská vlajka) a nechávám cirka kolem 10 až 14 dní zaležet. Poté je používám do salátů, na kečupy a protlaky. V tomto směru na ně nedám dopustit. Hlavně v zimě, když si vytáhnu protlak na rajskou (už ted slintám). Připadá mi, že čím víc jsou uleželejší, tím jsou chutnější. Na přímý konzum bych volil tyčkové odrůdy - STUPICKÉ POLNÍ, BONSET F1, TORNÁDO. Ono taky záleží jestli to rajče roste jen z vody nebo má pod sebou kompost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
badoga - (43) - 57.67 (?), 3.5.2010 11:24

U nas Tornado dozrievalo excelentne :) a aj dobre chutilo. Mozno mal o viac slnka?... Cherolla bola sladucka, hoci nadmerne praskala. Katka

Tornádo F1  - august 2009
Tornádo F1 - august 2009
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.49 (?), 12.4.2010 10:19

Já mám nejradši odrůdu Green Zebra, je zajímavě aromatická. Manžel preferuje veliká salátová rajčata ze semínek z Bulharska. Něco jako Kaspijskij rozovyj. Jeden plátek pokryje celý toast, a při grilovačce stačí nakrájet tři rajčata a je mísa salátu. Akorát musíte nejdřív přesvědčit návštěvu, že ty divné zeleno-růžové obří plody nejsou cosi nezralého . Black from Krim je podobné, ale tmavé. Jinak na množství pěstujeme Tornádo. Bejbino má dobrou chuť, ale dost tuhou slupku (na rozdíl od těch bulharských, kde slupku skoro necítíte). Loni jsem zkoušela i žluté hruštičkovité Perun, je na pohled krásné, legrační, ale hodně praská. I tak ho synek ochotně konzumoval ve škole do svačinky. Veni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 241.33 (?), 12.4.2010 12:52

Cokoliv, co vypěstujete doma na záhonku chutná skvěle. Supermarket je pěstovaný jen na vodě, taky rajčata a jahody chutnají jak voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 28.4.2010 22:55

Nejsem žádný odborník přes rajčata, klasických moc ani nesním, tak jak to tady čtu jsem ráda, že jsem si letos zasadila Bejbina - snad budou fakt chutná. Rajče z obchodu nejsem schopna pozřít. Mám strašně citlivé vnímání chuti a pachů,  nevím jestli je něčím stříkají či co, ale já v nich jasně cítím starý hadr na nádobí, co býval na dřezu naší babči... Nechtějte tohle cítit v puse 

Ještě mám dotaz. Někde jsem četla, že na plíseň rajčatovou zabírá vysadit mezi ně... jenže si zaboha nemůžu vzpomenout co?? Nevíte někdo náhodou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika