Nákup zeminy v Jena



host - 165.123 (?) 
16.7.2015 12:16, zobrazeno: 4757x

Dobrý den,  je zde někdo, kdo si nakoupil pěstební zeminu ve firmě Ing. Jan Švejkovský - JENA? Po přečtení odpovědí zde jsem nabyla dojmu, že můžeme všechno (20 keříků rajčat), co jsme do nakoupené "kvalitní"  zeminy vysadili vyhodit sad Zachránit se asi nedá nic, že? Nebo máme naději? 

rajče
rajče
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 16.27 (?), 16.7.2015 14:57

Dobrý deň, ak to bola zemina určená na pestovanie rajčiakov a ste si istá, že poškodenie nevzniklo iným pôsobením zbytkov herbicidu (napr. únikom aerosolu od susedov pri ošetrení trávniku herbicidmi...), skrátka, že je to v zemine, tak ju skúste reklamovať

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 16.7.2015 16:19

Dobrý den,

vzledem k tomu, že naše původní zem je hodně jílovitá tak jsem nucen vše sázet buď do vlastního kompostu nebo jej dokoupit v kompostárně. Firma Jena je standartní kompostárna a vyrábí běžný kompost co by neměl být chemicky ošetřen jako je tomu právě většinou u pytlovaných substrátů. Pokud jste z Prahy nebo jejího okolí kde Jena působí, tak můžete též vyzkoušet kompost z kompostárny v Dolínku u Odolené Vody, který mám prověřený já. Kvalitní lehká a úrodná zem, plevelů je tam až dost, tedy opravdu zde se bát účinků herbicidů moc nemusím. Z Jeny když koupíte jenom kompost tak to bude podobné, určitě by Vám měli poskytnout všechny informace. Mají na komposty certifikáty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 18.7.2015 19:43
Martine, s těmi herbicidy jste vedle jak ta jedle. V Bofixu a Agrofitu, které používá většina amatérských pěstitelů je jednou z účinných složek fluroxypyr. Semena plevelů z kompostu ze stříkané trávy vzejdou (i vlastní zkušenost). Bohužel citlivé plodiny, mezi které rajče patří, mohou být reziduy poškozeny. Cituji z návodu k postřiku flurostar, jehož jedinou účinnou látkou je fluroxypyr: Následné plodiny: Před výsevem citlivých plodin jako jsou brambory, cukrovka, salát, mrkev nebo rajčata je třeba provést orbu a dodržet odstup minimálně 120 dnů od aplikace. Nelze vysévat jeteloviny, hrách, fazol a jiné luskoviny v období 12 měsíců po aplikaci přípravku v dávce 2,0 l/ha. Hnůj a zbytky rostlin získané z porostů ošetřených touto dávkou smí být použity pouze na loukách a pastvinách nebo na pozemcích určených k pěstování obilnin a trav. Veškerá organická hmota z porostů ošetřených dávkou 2,0 l/ha nesmí být zapravena do půdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika