mšice na paprikách



host - 144.172 (?)
26.7.2016 12:11

Dobrý den, nevíte jestli můžu naředěný Mospilan použít i třeba za měsíc, dva? Mám ho ve 2l PET-ce... Bude to mít nějaký efekt?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 20.8.2012 21:33

Taky jsem o tom přemýšlela... matlám Chemstop na rybíz. Na kelímku ale píší "na kůru", tak nevím jestli by to paprice neublížilo když nemá kůru cheeky Stejně to nemůžu ani zkusit, trpím totiž nemocí zvanou "mám málo místa, sázím vše nahusto" laugh laugh a mravenci jsou vyčůraní, přelezli by z ostatních rostlinek a z tyček.  Dokud to jen jde, mšice rozmáčknu. Jak je toho moc a nosím na oblečení domů mravence... stříkám Mospilanem.  Ochraná lhůta je jen tři dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.91 (?), 21.8.2012 8:45

Chemstop poničí i kůru. Sám dávám igelit a na něj až chemstop.

Mravence chovající si mšice zlikvidujete ale jinak a snado. Popsal jsem to ve vlákně "Jak na mravence - jednoduše". Mám koupené plastové mravenči bufety, do nich jim tu meducínu dávám.

Mospilan bych vám moc nedoporučoval používat - otráví totiž i slunéčka, což jsou účinní omezovači mšíc.

Pokud by se vám mšice i přemnožili (bez mravenců to moc nehrozí), použil bych Neudosan s Biooilem v poměru 1:1. První je tekuté draselné mýdlo, druhý je řepkový olej. Ochraná lhůte je 0 dnů surprise.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 21.8.2012 9:39

S tím igelitem to je dobrý nápad, to příští rok zkusím na rybízu... asi to musí být dost pevně aby nepodlezli. Mravenčí bufet jsem měla ve skleníku loni, nevím už co to bylo za značku ale mravenců bylo pořád dost sad Ohledně slunéček... letos jich mám na zahradě spoustu ale jak se objeví mravenci s chovem mšic (specialně na sladkých paprikách), tam už slunéčka nemají šanci mravenci je vyženou...

Slunéčko a mšice
Slunéčko a mšice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.11 (?), 22.8.2012 16:41

už několik let používám na mšice na paprikách jen obyčejnou vodu. Prostě vezmu hadici na zalévání a "špricnu" je pořádně odspodu několikrát za sebou. Hned po první zálivce jsou vidět výsledky a stačí opakovat s dvoudenní přestávkou tak třikrát za sebou a mšice i ty nově vylíhlé jsou pryč. Nebojte se proudu vody, paprikám to neublíží, spadne jen pár uvolněných listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 91.2 (?), 28.8.2012 19:00

Tak jsem to s tou tryskovou vodou zkoušela na paprikách ve foliovníku už pětkrát. Mým mšicím to evidentně vůbec nevadí, dokonce se ve svých "pochodových cvičeních zpět na papriky" zdokonalují a získávají svižnost. Už za pět hodin od proudového spláchnutí byly zpět až ve vrškách.  Zkoušela jsem i berušky. Nasbírala jsem jich 40, na každou papriku jsem umístila jedno slunéčko. Efekt žádný. Asi jim bylo ve foliovníku moc horko a ulétly, už druhý den po nich nebylo ani vidu ani slechu. Nenašla jsem ani jediné. Listy paprik už začínají být i přes vydatné sprchování ulepené tou mšicí sladkou šťávou a na ní se nepřiživují už jen mravenci, ale i vosy. Nezbývá, než přistoupit k radikálnímu řešení, Mospilan mám už koupený a ráno jdu na ně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.158 (?), 6.8.2013 13:26

Papriky zamořené mšicemi jsem list po listu omyl houbičkou na nádobí mýdlovou vodou. Mám jich jen 15 kousků na záhoně a je pokoj. Horší jsou molice na kedlubnách a kapustě. Tam nezabírá ani mýdlová voda ani mospilan. Lada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.102 (?), 13.1.2014 5:36

A co postřik kopřivovou jíchou, nevyzkoušel někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.172 (?), 26.7.2016 12:11

Dobrý den, nevíte jestli můžu naředěný Mospilan použít i třeba za měsíc, dva? Mám ho ve 2l PET-ce... Bude to mít nějaký efekt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika