Množení sazenic rajčat řízkováním 2014



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
4.1.2014 21:31, zobrazeno: 105698x

Dnes jsem začala letošní pěstitelskou sezonu rajčat. Vysela jsem po jednom až pěti semínkách od odrůd, jejichž semena jsou drahá nebo špatně dostupná a/nebo potřebuji namnožit více sazenic pro přátele. Výsev jsem provedla do výsevního substrátu a umístila na parapet. Postupuju jako loni. Předpokládám jedno až dvě kola řízkování, záleží na tom, zda sazenice půjdou do skleníku, či ven. Stav rostlin budu pravidelně fotit a dávat sem na vlákno. Na naléhání manžela a dětí jsem si loni pořídila chytrý telefon namísto mého starého dosluhujícího přístroje bez operačního systému s nekvalitním fotoaparátem, takže očekávám, že kvalita fotografíí nebude nikoho urážet. Máme doma kvalitní digitální zrcadlovku, s tou však neumím zacházet.  Jiřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 84.120 (?), 4.1.2014 22:42

Pani Jiřina, môžete, prosím, uviesť teplotné a svetelné pomery? Prípadne dať foto aj hneď teraz? tie zakorenené odrezky pôjdu v konečnom dôsledku do skleníku/foliovníku/von?  Viem, že máte aj staršie vlákna, meníte oproti minulému roku niečo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 5.1.2014 8:14

Pro inspiraci jedno video na které jsem nedávno narazil. Já osobně kořením dva vlky odebrané vloni (Tomatoberry?) a jednu loňskou rostlinu rajčete v květináči (Mini San Marzano) ze které chci vlky, případně řízky vzít. Rostlinám se bohužel, v tom šeru co neustále venku panuje, moc nechce růst. Umělé přisvětlení bude asi nezbytné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 5.1.2014 9:50

Loni jsem odebral 3 řízky z jedné rostliny a bohužel se mi je nepodařilo udržet při životě. Zkusím tedy dle návodu paní Jiřiny zasít po semínku a zapěstovat si více rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.1.2014 9:28

Z rostliny na snímku začnu odebírat vlky na přesazení, začal jsem jí opět přisvětlovat LEDkami a má tedy světlo (pokud se za světlo dá použovat to šero během dne) od 6ti do 20ti hod.. Bohužel taky musím ošetřovat postřikem, na rostlině je již druhé napadení škůdci a poškození je viditelné.

Mini San Marzano
Mini San Marzano
Molice
Molice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Humila - (26) - 75.64 (?), 8.1.2015 22:52

Zkuste na molice saponátovou vodu. Asi 1 čajová lžička saponátu na litr vody a stejné množství stolního oleje - i třebas použitého. A pořádně roztřepat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 27.1.2014 11:26

Tomatoberry z loňských zálistků konečně přestalo čučet a je na něm vidět znatelný růst, jsou již vidět i kořínky vespod kelímku. Bohužel pokračuje útok škůdců a já bych se chtěl zeptat, zda má někdo zkušenost s nějakým přípravkem proti nim, který se v nějaké formě (tyčinky, zálivka apod...) zapravuje do zeminy v květináči, a tím pádem působí déle. Ošetřoval jsem již asi 3x postřikem ale za chvíli jsou tam zase. Molice jsou tam stopro, u zárodků nepoznám zda se jedná taky o ně nebo např. o mšice.

Tomatoberry z vlků.
Tomatoberry z vlků.
Molice
Molice
Molice?
Molice?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 27.1.2014 16:46

Jo, jsou to molice, žádný postřik na ně moc nefunguje. V létě se osvědčily parazitické vosičky, likvidovaly molice i na venkovních rostlinách. Jenže to je vám teď houby platné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 27.1.2014 16:54 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 27.1.2014 17:18

No, nevím, ale molice mi nicandru zlikvidovaly, jako insekticid fakt nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika