Mini, Bibi, Datlo od Semo



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
29.7.2014 16:20

No vidíte, a soused např. má tady na záhonech teprve nyní první rajčata, a to jsme jižní Morava. Já sklízím rajčata už dva měsíce ale je to bída.  Pokud nemusíte stříkat a rostlinstvu se daří, tak je to jen dobře, pokud nemáte na rajčatech svilušku a molici buďte rád. Letos se u mě paradoxně daří venku lépe melounům než rajčatům. Každopádně je to další rok který prověří odrůdy a způsoby pěstování.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 28.7.2014 18:57

Já mám pocit, že je to má nejlepší sezóna. Možná je to tím, že mám hodně rostlin rajčat (cca 250 ks) a také hodně odrůd. Asi tak čtrnáct dnů nemám problém s tím, že bych neměl rajčata ke konzumaci. Zatím většinou Stupické, Start F1 a různé cherry. Tento týden jsem začal konzumovat také nějaké bifteky první byl Solar Flare, mám také zralé Brandywine Suduth´s, RAF, Negro Almeria, Mozkorra Aretxabaleta a dnes jsem utrhl první Cherokee Purple. Bifteky nemám zatím žádné výstavní, ale chutnají. Dozrávají také některá česká rajčata- Radana, Perun, Goldkrone, Albertovské žluté, atd. Ivane, ani mne moc nepřekvapuje, že u vás to moc nezraje, ale že Mirek má také tyto problémy to mne zaráží. On by měl mít z nás ty nejlepší podmínky. V sobotu a v neděli po dlouhé době u nás nepršelo, ale první bouřka tohoto týdne právě teď skončila (odhadl bych to na 20 mm). Docela mne to znevózňuje.
           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 28.7.2014 22:07

Zatím si nestěžuju. Venkovní rajčata postupně ukončuju, nenarostla tak vysoko jako jiná léta, ale kdyby vše dozrálo, stačilo by to. Ve skleníku mám drobotiny "nesežratelně", zrají mi již vijany ve výšce očí. Ve skleníku mne trápí jen čerň rajčatová, která postupně decimuje listovou plochu rajčat. Netrpí jí odrůdy Kiš-Miš a Sladkaja Děvočka, nejvíce je napaden Finik O. Možná by se dalo řešit postřikem, ve skleníku chemii nepoužívám, protože se stále něco konzumuje. Venku ještě nic nezraje, na bramborách již všude okolo plíseň, v pátek manžel brambory a venkovní rajčata postříkal Acrobatem s dlouhou OL, neočekávám. že by se do té doby sklízelo. Jde o poslední postřik, dále děj se vůle Boží. Mám obavy z počasí, již asi týden trvá velká vzdušná vlhkost, dnes 3x pršelo, sice srážky nevelké, ale vše je stále vlhké. Mám zdravé skleníkové okurky bez padlí a bez svilušky a začínám sklízet červené papriky (zelené nejíme).  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.7.2014 8:32

Paní Jiřino, můžete dát fotky té černě rajčatové? Měl jsem listy rajčat (i okurek) ve skleníku černé, ale byla to houba díky molicím. Molic jsem se zbavil a už mám "jen" padlí. Za to ve foliáku mi po ošetření Rovralem (melouny) totálně během dvou dnů napadla okurky plíseň. Ortiva zabrala ale listy otrhám protože už neplní svou asimilační funkci a okurka bude muset obrašit znovu.

Plíseň.
Plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.7.2014 7:55

Sezona rychle začala a mám velké obavy že i brzy bude po ní. Přikládám pár smínků s komentáři.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 29.7.2014 9:47

Pane Mirku, na poslední fotografii je Sungold? Berry máte krásné, já mám na každém vijanu pár rajčátek, o takových trsech si můžu nechat leda tak zdát..letos se mým rajčatům moc nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 29.7.2014 22:26

Mirku, musím to zaťukat... tady letos nemoce na rajčatech a spol. zatím žádné.

Žádné mšice, svilušky, molice, nedostatek vápníku yes

Ve skleníku mám Finik or, Tomatoberry, Nastju Sl., Pollicino a Goldkrone, sklízíme už dlouho a nejvíce zatím plodí Finik a Nastja.

Venku jsem nadšená z Krále Sibiře, krásný obr smiley



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 141.239 (?), 29.7.2014 13:08

Tak nevím Mirku-hoste 242.167 z 28.7. 18.07. - na venkovním záhonu sklízím rajčata od června v dobré kvalitě bez jakýchkoli postřiků, zelené flíčky do 2 dnů zčervenají, hnojení jsem ukončil před týdnem.

Broskve napichuje hmyz, s tím nic nenadělám, stříkat je nebudu.

Úroda jako vždy dobrá, s odpadem nutno počítat.

Tento způsob léta zdá se být přijatelný. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.7.2014 16:20

No vidíte, a soused např. má tady na záhonech teprve nyní první rajčata, a to jsme jižní Morava. Já sklízím rajčata už dva měsíce ale je to bída.  Pokud nemusíte stříkat a rostlinstvu se daří, tak je to jen dobře, pokud nemáte na rajčatech svilušku a molici buďte rád. Letos se u mě paradoxně daří venku lépe melounům než rajčatům. Každopádně je to další rok který prověří odrůdy a způsoby pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 29.7.2014 18:10

tak darek od semo v podobe semen od Zahradkare-jakozto ovalne zlutooranzove-asi Valdo (melo to byt puvodne červene ovalne) tak jsem spis sklaman, plody az prilis male a hlavne jich neni az tolik, kolik bych od maloplodych vyzadoval, chut prumerna az lehce nadprumerna, takze nepostupuje..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 29.7.2014 22:06

Přikládám fotky černě rajčete /Cladosporium/, letos ji mám zvláště na Finiku a postupně se šíří na většinu rostlin ostatních odrůd ve skleníku. Navštěvuji skleníky přátel v okolí, někdo ji má, jiný ne. Letos je ve sklenících hodně rozšířené padlí na okurkách, to naštěstí nemám.  Jiřina

Čerň okurková - líc listu
Čerň okurková - líc listu
Rub listu se sametovým povlakem
Rub listu se sametovým povlakem
Postižený porost - rajčatová stěna na zdi.
Postižený porost - rajčatová stěna na zdi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika