Melouny a melounky 2016



Stránky: 1,  2,  3   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
29.6.2016 19:49, zobrazeno: 16647x
Po několika letech se vracím k pěstování melounů. Zapomněl jsem jak je to se zakořeňováním. Vím, že některé dýně na šlahounech pouštějí pomocné kořeny. Nevím však, zda je to u melounů také obvyklé. Zatím mám sazenice s dvoumetrovými šlahouny, chápavými "vlákny" a malými plody, ale kořeny na šlahounech nejsou. Myslím, že je to důležité vědět k vůli zalévání nebo i hnojení, ale nemohu si vzpomenout, jak to bylo. Zalévá se tedy jen k původnímu centru rostliny?
Melounek
Melounek
Meloun rostlina
Meloun rostlina
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 29.6.2016 20:54

Tady ve skleníku melouny (Crimson Sweet) na šlahounech pomocné kořeny pouštějí, i když jsem to, na rozdíl od dýní, nikdy na pěstovaných vodních melounech zatím neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.5 (?), 5.7.2016 11:13
Dobrý den, když už je tady to téma o těch melounech tak bych se potřeboval zeptat.Letos jsem začal s pěstováním melounů poprvé a stalo se mi, že u země mi normálně stonky jakože "seschli" a prostě byli jak nitka takže mi nezbylo nic jiného než ten meloun vyhodit.Achjo, nevíte někdo co to zapříčinilo?:/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.7.2016 20:56

To je smutné. Těžko radit. Mi se zatím melouny rozrůstají bez známek chorob. Mám však pro jistotu dvě oddělená melounoviště, 20 metrů od sebe. Dělá jim dobře teplé počasí (i v noci) a spíše občasná zálivka než každodenní déšť. Měl jsem však jiný problém. Při vichřici se mi nezakořeněné šlahouny sfoukly dohromady. Musel jsem je pak rozplést a zatížit.


Šlahouny po bouřce
Šlahouny po bouřce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 8.7.2016 16:50

Dobrý den, nevíte co by mohlo být příčinou bílých fleků na listech melounů?

Stejné fleky byly loňi i letos na dýních a cuketě.

Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 8.7.2016 22:35

Nic, je to normální zbarvení listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 8.7.2016 23:02

Alespoň se tam dobře schová ten had...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.2 (?), 11.7.2016 10:30

Tři sazeničky melounů roubovaných na dýni. Zatím 9 kousků.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2016 18:01
V současné době mám (venku, bez černé fólie) ve velmi teplé zahraniční lokalitě melounky jen 1 až 2 kg. Do září snad dozrají. Další sazenice z místních peciček vysetých v květnu mají plody ještě menší. Nejsou roubované ani hybridní ani hnojené či chemicky ošetřené. Rostou na mnoho let neobdělávané výživné půdě. V pátek jsem viděl na jihu Slovenska sklízet na poli (ne ve skleníku) dosti veliké zralé melouny. To obdivuji. Snad to dokáže i někdo z našich zahrádkářů.
Melounky v červenci
Melounky v červenci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 3.9.2016 11:18
Vodní melouny letos zkouším poprvé, všechny rostliny jsem rouboval. Toto je výsledek. Odrůda Oranževy Medok F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika