Melounoviště 2015



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 153.64 (?)
24.7.2015 0:05

prihnojil somwink. Tam, kde rástli na vodovom melóne 2 plody na jednom výhone a ešte sa začínal tvoriť aj 3-tí, som posledný odtrhol - to už nemôže uživiť... Teraz je na jednej rastline zatiaľ celkovo 5 plodov. Takto to rastie u mňa - vodový odrody "Sugar Baby" a cukrový Galia

spolu
spolu "Sugar Baby" a Galia

"Sugar Baby" najväčší

"Sugar Baby" menší
Galia dva
Galia dva
Galia najväčší
Galia najväčší
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 35.240 (?), 12.7.2015 20:21

museli by ste zabezpečiť potrebné podmienky na vegetačnú dobu, ktorá sa líši podľa odrody - cca 80dní, takže myslím, že už asi nie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Syky77 - (7) - 231.36 (?), 13.7.2015 10:15
Tak takhle rostou ti moji.Odrůdy Lajko II, Charleston Grey a Yelow Crimson.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 48.143 (?), 21.7.2015 22:22

peknéyes

mne sa tiež už tvoria plôdiky, len neviem, či nemám niektoré utrhnúť, aby narástli väčšie. Na jednej rastline cukrového melóna je 5 plôdikov a takisto aj na vodnom "Sugar Baby" je 5 plôdikov. Minulý rok sa vytvoril na jednej rastline "Sugar Baby" len 1 plod bez pretrhávania (mal 2,5kg). Čítal som, že rastlina si ponechá len toľko plodov koľko je schopná uživiť, ale keby som niektoré pretrhal, ostatné by mohli narásť väčšie? No len je mi to ľúto odtrhnúť...wink Ako to robíte vy? Pretrhávate plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 21.7.2015 22:37

Raději přikrmte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Syky77 - (7) - 233.30 (?), 22.7.2015 22:37
Prihnojit, nic neprotrhavat. ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 153.64 (?), 24.7.2015 0:05

prihnojil somwink. Tam, kde rástli na vodovom melóne 2 plody na jednom výhone a ešte sa začínal tvoriť aj 3-tí, som posledný odtrhol - to už nemôže uživiť... Teraz je na jednej rastline zatiaľ celkovo 5 plodov. Takto to rastie u mňa - vodový odrody "Sugar Baby" a cukrový Galia

spolu
spolu "Sugar Baby" a Galia

"Sugar Baby" najväčší

"Sugar Baby" menší
Galia dva
Galia dva
Galia najväčší
Galia najväčší
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 137.78 (?), 30.8.2015 22:10

Na melónovej hriadke už rozvoniavajú zrejúce cukrové melóny Galia. Pred týždňom už bol prvý žltý a zamäkával, tak sme ho nechali 2 dni odležať a ochutnali (cukrové by boli bez odležania vraj repovité). Bol štandardnej váhy 1,045kg, šťavnatý s výbornou sladkou chuťou - chutil lepšie ako z obchoduwink

Dnes som odrezal aj červený vodový melón Sugar Baby, takisto má výbornú sladkú chuť. Váha 2,136kg. Počasie tento rok ozaj prialo aj na Kysuciach pestovaniu teplomilných plodín.

Ako ste na tom vy s tohtoročnou úrodou melónov?

prvá Galia na váhe
prvá Galia na váhe
prvá Galia rozkrojená
prvá Galia rozkrojená
prvý Sugar Baby na váhe
prvý Sugar Baby na váhe
prvý Sugar Baby rozkrojený
prvý Sugar Baby rozkrojený
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 31.8.2015 19:59
Podle čeho poznáte, že už je cukrový meloun zralý? Mám odrůdu která je zelená asi i po dozrání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 11.211 (?), 31.8.2015 20:31

ja som pestoval takéto cukrové melóny prvý krát, riskol som to podľa žltnutia a zamäkávania a aromatickej vône plodu, ale keď máte odrodu, ktorá nemení farbu je to horšie... skúste zistiť viac o vašej odrode na nete...

Pozrite napr. tu, je tam rozdelenie cukrových melónov s obrázkami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 2.9.2015 8:46

Jsem tu jako host. Letos jsem poprvé nasadila melouny, jen na zkoušku. Loni jsem si z kupovaných nechala nějaké semena. Na čtyřech sazenicích bylo 6 ks, první sklizen 16.8. 7,5 kg,  málo červený, ale sladký. Druhý meloun sklizen 30.8. 9,8 kg, červený a sladký a včera třetí 9,9 kg, červený a sladký až moc. Ještě jsou tam dva cca 8-9 kg a jeden menší. Takovou úrodu jsem teda nečekala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika