Melounoviště 2012



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
5.1.2012 16:01, zobrazeno: 171869x

Dnes jsem objednal podnože ATLAS a zakoupil bezsemené GRANATy, které byly oblíbeny zvláště u omladiny líné vybírat pecky (po našem wink).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.1.2012 16:33

Jak jsem jiz psal na melounovem foru, dnes mi prisla semena Atlasu a byla to uleva, jsem rad, ze to mam z krku, letos clovek bude pestovat tolik plodin, ze ani nevim na co se mam tesit nejvic laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.127 (?), 11.1.2012 16:48

Granát, bezsemenný, jsem roubovala už i loni na fíkolistou, byl hodně choulostivý a "nevydržel tempo života"frown. Po zkušenostech paní z Vysočiny se letos zaměřím na odrůdu Lajko - Mirku, zavelte pak Start s výsevem...enlightened Při stávajícím vývoji počasí by to mohlo být možná i zítra crying...ZT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.1.2012 17:30

Granat byl vynikající, ovšem výtěžnost dosti malá. Ujala (vyklíčila) se mi asi jen třetina rostlin. Naklíčit jsem dal na zkoušku některá semena již o víkendu a dnes již mají pěkné klíčky. Jedná se o odrůdy ze kterých jsem vybral a usušil semena pro další sezonu a která nemohu sehnat. Co se týče roubování, tak než Fíkolistou (ta je spíše na okurky) je lepší použít alespoň Sprinter.

Granat 2011
Granat 2011
Snad se letos zase zadaří.
Snad se letos zase zadaří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.1.2012 17:45

Vzhledem k cene Granátu jsem tuto odrůdu ani nezkoušel, semena melounu mi pri jezení nevadi, místo predrazeneho špeku radsi zkusim,,sovětský¨¨ sortiment a uvidíme :)

Myslím, že na výsev to bude už jen zítra (v Čechách až 11st!) za to v pátek uz asi nikoho nenapadne, že by se mely vysevat melouny :DDDD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 13.1.2012 15:56

Fíkolistá tykev - doporučuji všem se jí při pěstování melounů raději vyhnout. Ani z nouze ne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.198 (?), 13.1.2012 16:13

tak mi doporuč nějakou kterou seženu sprintera, atlase, samurai, atd.  v normálním obchodě asi tak max sprinteraF1 cca28kč a budu nadmíru spokojený že jí seženu,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.1.2012 17:02

Podnože Atlas nebo Herkules nabízí firma SEMO na svých stránkách. Minimální odběr je asi 100 ks a jedno takové balení vyšlo zhruba na stovku. Zavolejte na jejich obchodní oddělení a domluvte se na poslání nebo si na seznamu prodejců najděte někoho v okolí a objednejte si semena u nich. Já to tak dělám v Podivíně a paní mi vychází ochotně vstříc, objednané zboží si vyzvednu a zaplatím na prodejně. Teď zrovna očekávám dodávku Atlasu a semen podnoží pro rajčata. Každý slušný obchodník Vám v tomto vyjde vstříc a pokud to bude nějak okecávat, tak u něj nekupte ani ň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.127 (?), 2.2.2012 15:17

Mirku, podle rady jsem u prodejce objednala podnože Atlas, ale Semo by prý mu je účtoval i s poštovným, takže jsem si je objednala sama přímo u Semo. K Vám už dorazily? Po jaké době? Už zkoušíte klíčivost?...Zdeňka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.2.2012 16:32

Pokud je to jejich zástupce tak určitě ho Semo zaváží, takže nechápu to   poštovné.  Já si vyzvedl Atlas na prodejně již asi před 14. dny, čekal jsem asi deset dnů protože byl začátek roku a všichni se teprve rozkoukávali.

Zrovna včera jsem namočil pár semen Atlasu z loňska a vysel vlastní semena melounu Princ Artur (100% klíčivost), а před chvílí jsem vysel pár semínek letošního Atlasu společně s Princem Albertem. Chci je naroubovat a pokud by se vydařilo počasí na jaře, tak půjdou velmi brzy do skleníku (pokud bude dlouho zima tak skončí v koši). Jedná se o vynikající menší odrůdy (2-3 kg) které se potáhnou po okurkové síti.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika