Meloun červený



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 130.120 (?)
22.7.2016 23:26

Ne ne, neplatí, že kde rostou dýně, rostou i melouny. Melouny jsou podstatně ví náročné na teplo, vláhu a živiny. Nedoufejte v nějaké větší plody. Takto jsem to taky zkoušel (400 m.n.m.) a kuličky se už víc nezvětšily.

Letos jsem to zkusil ve velkých prohnojených truhlících na vyhřáté terase v Brně, plody už mají odhadem 15 cm v průměru. wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 71.102 (?), 22.7.2016 17:39, zobrazeno: 16025x
Zdravim pestujem dynu prvy krat a chcem vediet ze ci je tato velkost normalna na tento datum a kedy bude pripravena na zber. obvod cca 4cm.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.173 (?), 22.7.2016 20:39
U nas v totalne nevhodne poloze - zapadni Cechy 500 m.n.m. volne venku na kompostu vetsina takovychto prcku nasledne odpadne :-( Ale tech par neodpadlych je zrejme trochu vetsiho rozmeru. Uz maji ne obvod ale prumer 4 - 6 cm. Taky jsem zvedav jestli z toho vyroste neco pozivatelneho :-) Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.102 (?), 22.7.2016 21:40
Ako ja som to zasial uplne zo srandy pretoze som si myslel ze ak mi narastu tekvice tak narastu aj melony- ked som nasiel tie male prcky tsk som sa potesil :D nadmorska vyska 700m severne Slovensko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 130.120 (?), 22.7.2016 23:26

Ne ne, neplatí, že kde rostou dýně, rostou i melouny. Melouny jsou podstatně ví náročné na teplo, vláhu a živiny. Nedoufejte v nějaké větší plody. Takto jsem to taky zkoušel (400 m.n.m.) a kuličky se už víc nezvětšily.

Letos jsem to zkusil ve velkých prohnojených truhlících na vyhřáté terase v Brně, plody už mají odhadem 15 cm v průměru. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.102 (?), 23.7.2016 10:02
No zatial som prekvapeny pretoze ta fotka bola fotena predvcerom a odvtedy sa meloun 2x zvacsil :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.254 (?), 25.7.2016 14:05

Dobrý den, chci se zeptat, zda můžou být na jednom výhonu dva plody melounu.mám jen asi průměr 6cm a jeden malinký.A ještě jsem měla meloun ve skleníku asi 9cm, ale praskl naspodu a zhnil.Z jakého důvodu praskl?Z horka nebo moc vody?Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 25.7.2016 14:18

Plody promptně podložte, prevence praskání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.102 (?), 29.7.2016 13:04
Za tyzden vidno velky pokrok zrejme z toho nieco bude :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.7.2016 18:15

Jeden meloun mi taky praskl, přestože byl podložený. Ještě nebyl zralý, ale byl už sladký (takže jsem jej nevyhodil). Jenom ta barva nebyla ještě dost červená. Největší má asi 5 kg, ale taky ještě není zralý. Věřím, že sklidím aspoň 10 kousků ve standardní velikosti a zralosti. Škoda, že často cestuji a zelenina tím trpí.

Meloun prasklý růžový
Meloun prasklý růžový
Meloun větší
Meloun větší
Neprůhledná džungle
Neprůhledná džungle
Malý melounek
Malý melounek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 31.7.2016 12:19

Tak i v 700 m.n.m. dokážou melouny narůst a dozrát, a to hlavně ranné odrůdy. Vše záleží jen a pouze na počasí. Třeba loňské horké léto by určitě stačilo i na vyšší nadmořskou výšku. Pokud je léto chladnější a vlhčí, jako třeba před několika lety, tak i v nížinách byl problém.Plody většinou praskají pokud je nevyrovnaná zálivka. Třeba sucho pak vydatná zálivka nebo venku po období sucha příjde srážkově významná epizoda. Podobně jako u třešní, rajčat apod. Praskají většinou ranné odrůdy, protože většinou mají tenkou slupku.Ty pozdnější s tlustou slupkou (Crimson sweet, Charleston Gray, Jubilee aj.)  prasknou vyjímečně nebo vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika