Má cenu stříknout rajčata, mající plíseň?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
29.8.2014 22:27

Nedojdou, dožene je plíseň.

Je potřeba stříknout tím Ridomilem, počkat OL aby provedla selekci a co bude OK i po OL, to pak dojde doma na přepravkách. Pokud některé rostliny přežijí týden (tedy 7-10 dní), tak má cenu stříknout opakovaně Ortivou.

V návodu máte vydatnost, na kolik m2 je postřiku. Pro zjednodušení počítejte pro stromkové rajče 1_m2 a pro keřík 0,5_m2. Míchejte přesné množství. Méně nezabere a moc je plýtváním... Vyplatí se stříkat rostliny, co mají alespoň dva viany plodů a 5 listů. Pod tři zdravé listy nestříkejte, ale likvidujte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 90.235 (?), 29.8.2014 19:13, zobrazeno: 3527x

Dobrý den, dnes jsem zjistila, že rajčata mají plíseň. Všechny listy jsem odstranila, ale plíseň už přelezla i na stonky, na dvou rostlinách už vidím poškození i na pár plodech. Rajčat je tam hodně, tak nevím, jestli má cenu ještě stříknout - mám doma Ridomil.

Poradíte? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 5.149 (?), 29.8.2014 19:37

Nemá to cenu. Smiřte se s tím, že všechna rajčata na nakažených rostlinách jsou na vyhození. Je mi líto.

                              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.235 (?), 29.8.2014 20:30

Děkuji za odpověď, i když mě nepotěšíla. Má smysl sklidit alespoň zelená rajčata ze zdravých rostlin, než je plíseň taky skosí? Dojdou?

Pozitivní je, že Philovity jsou zatím OK. Příští pok koupím i Phantasii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.8.2014 22:27

Nedojdou, dožene je plíseň.

Je potřeba stříknout tím Ridomilem, počkat OL aby provedla selekci a co bude OK i po OL, to pak dojde doma na přepravkách. Pokud některé rostliny přežijí týden (tedy 7-10 dní), tak má cenu stříknout opakovaně Ortivou.

V návodu máte vydatnost, na kolik m2 je postřiku. Pro zjednodušení počítejte pro stromkové rajče 1_m2 a pro keřík 0,5_m2. Míchejte přesné množství. Méně nezabere a moc je plýtváním... Vyplatí se stříkat rostliny, co mají alespoň dva viany plodů a 5 listů. Pod tři zdravé listy nestříkejte, ale likvidujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika