Krizitelnost cukety s jinym druhem tykve



Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?)
26.9.2016 23:31

C. pepo vytváří i šlahouny i keříčky - při křížení se vrací spíše k plazivé formě, ale šlahouny nemusí být tak dlouhé. Včely jsou tzv. florokonstantní, to znamená, že když se rozhodnou navštěvovat jeden druh květů, navštěvují ho tak dlouho dokud to je pro ně výhodné a ostatních květů si nevšímají. Takže pokud se vrací z výletu a najednou uvidí vaše tykve tak je navštíví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 225.78 (?), 19.7.2016 22:38

Podobnou mám taky jednu, řekl bych kříženec cukety s dýní (u mně to mohla být jen hokaido nebo gigant), ale když pan Vladimír odmítá toto mezidýňové křížení, pak nedokážu říct, z čeho to vzniklo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 20.7.2016 7:31

V jednom si asi nerozumíme. Já osobně nemám vůbec žádné zkušenosti s mezidruhovým křížením keříčkových a plazivých tykví. Prezentuji zde jen zkušenosti těch, kteří se snažili tyto dva druhy (jsou vlastně tři) mezi sebou křížit a popsali to v literatuře (i na internetu jsou tyto informace dostupné). Já tomu věřím stejně tak jako věřím tomu, že mezi sebou nejsou běžně křižitelné například druhy z rodu Solanum - brambory, rajčata, papriky, lilky, atd.
Jinak tato diskuze se mně docela líbí, jen by bylo vždycky vhodné alespoň napsat na jakém typu rostliny ten který kříženec vyrostl (keříčkový?, plazivý?) a také pokud možno přidat fotku. Možná bychom se ještě víc pobavili.
    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 21.7.2016 7:15

Tak přidávám pár mutantů, ke kterým jsem se skrz džungli dostal. Všechny jsou plazivé kromě toho pseudopatizonu, ten je keříčkový. Vznikly křížením gigantů, hokaido, cuket a patizonů. Možná i s okurkami, lze-li to.

Velké gigantohokaido
Velké gigantohokaido
Malá cuketodýně
Malá cuketodýně
Asi cuketodýně
Asi cuketodýně
Podlouhlá dýňocuketa?
Podlouhlá dýňocuketa?
Pseudopatizon
Pseudopatizon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 21.7.2016 8:19

Pořád mně není jasné, podle čeho usuzujete, že se na kříži těch plazivých podílela cuketa. Mně to všechno připadá jako to čemu jsme dříve říkali dýně jen s různě zbarvenou pokožkou. Možná by to chtělo něco utrhnout, rozříznout a třeba usmažit.

                           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 21.7.2016 9:38

Protože dýně byly oranžové (giganty i hokaido), nyní jsou zelené pruhované. Zelené pruhované byly jen cukety.

Jinak u obrázku 4 i podle tvaru, plod je hodně protáhlý (jako cuketa), jen je to vpravo v tom stínu špatně vidět.

Ochutnávka bude, až dozrají wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 21.7.2016 13:53

To, co nazýváte cuketodýně, bych právě odhadovala na cuketopatizon. Takové jsem měla, když byly přítomné právě jen cukety a patizony, hokaida ani jiné tykve jsem tenkrát ještě neměla. Barvy byly ale převážně do béžova, nebo zesvětlely až vyzráním. Ten pseudopatizon bych viděla jako křížence s okrasnou tykví, tam se takové tvary vyskytují. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 21.7.2016 14:00

...a bude mít hořkou chuťangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 21.7.2016 14:46

Nic okrasného se široko daleko nepěstuje. To by musela být obrovská náhoda, že by včela přeletěla stovky metrů s pylem z okrasné dýně. A opylovala jím co? Patizon nebo cuketu? Okrasné dýně jsou plazivé, toto je keříček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 26.9.2016 23:31

C. pepo vytváří i šlahouny i keříčky - při křížení se vrací spíše k plazivé formě, ale šlahouny nemusí být tak dlouhé. Včely jsou tzv. florokonstantní, to znamená, že když se rozhodnou navštěvovat jeden druh květů, navštěvují ho tak dlouho dokud to je pro ně výhodné a ostatních květů si nevšímají. Takže pokud se vrací z výletu a najednou uvidí vaše tykve tak je navštíví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 1.8.2016 7:39

Podívejte se jakou to má stopku - pokud je jako u cukiny tak je to C. pepo, píšete, že "špagetuje" tak by to mohl být kříženec špagetové s cukinou - obě odrůdy patří ke stejnému druhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika