Kdy zasit papriku, rajce, okurky



host - 76.254 (?)
27.1.2010 15:49

Můžete mě prosím popsat - viz příspěvek výše - jak vypadají rajčata a papriky, kdžy je vysejete 25.03. a v půli dubna, tj. za asi 20 dní je dáte do studeného pařeniště? Jak narostou za těch 15 dní, když budu počítat, že Vám za 5 dní vyjdou?? To snad mají sotva pravý lístek? Podle pana Šipoše z Pribety / paprika Simona /, mají být sazenice 2-2,5 měsíce staré, když se dávají na stanoviště. Takže já je dávám do foliáku v polovině dubna se seju začátkem února. Kdy začnou ta rajčata vysetá 10.04. plodit? Začátkem září?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
stavar - (7) - 43.68 (?), 26.1.2010 14:04, zobrazeno: 143680x
Dobry den Prosim poradte, kedy je najvhodnejsi cas zasiat papriku, rajce, okurky - priprava priesad dakujem pekne za cenne rady Mirek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 26.1.2010 14:13
Já sadím papriku -- leden-únor, rajče do květináčů -- leden-únor, rajčata určená ven -- únor-březen, okurky, melouny -- březen-duben. Samozřejmě přihlížím k odrůdám. Např. keříčková rajčata moc neženou do výšky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 26.1.2010 18:19

Já vysévám papriky i rajčata 25. března. Mám je pod střešním oknem při pokojové teplotě, takže mají světlo sezhora a tolik nečápnou. Asi v půli dubna je dávám do studeného pařeniště, kde musí vydržet do půli května do zmrzlých. Je to někdy problém, protože sadba přerůstá. Pokud nemáte možnost dát je do pařeniště, tak je vysévejte ještě trochu déle, kolem 10. dubna. Okurky vysévám přímo do záhonu 15. května. Vysévám jen nakládačky /i na salát/. Jsou životaschopnější než salátovky. A vybírám orůdy geneticky nehořké /je to napsáno na pytlíku/. Všechnu zeleninu dávám ven, ne do skleníku nebo fóliovníku, po 15. květnu. Vysévám do sadbovačů /takové ty černé květináčky z umělé hmoty spojené na platu/ a po vysetí je zaliji Previcurem nebo Merpanem. Rozhodně bych s výsevem nespěchal, pokud není vytápěný skleník. Ale už se těším. Vše se děje v HK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 26.1.2010 18:40
Ja vysevam podle chuti, kdyz mam na to naladu tak delam pokusy, ale chce to misto a mnoho prostoru, kdyz to se mnozstvim seminek prezenete a pri prvnim pikyrovani je vam treba lito vyhodit zbytek malickych rostlinek-..A predevsim sazim vzdy o mesic drive nez je uveden termin na obalu se seminky... tak papriky, ktere treba pisou leden, tak to treba vyseji tak trochu uz prosinci ale co pisou v unoru tak s novym rokem hura na vysev, to plati i pro rajcata a okurky hadovky mate psano ze po cely rok... nakladacky vysevam do zeminy doma a pak po zmrzlych zbytek primo ven, jak kdy... clovek sbira urodu dele... jinak jsem zvedava jak letos dopadnu uplne s necim novym koupila jsem si Ačokču nebo jak se to jmenuje... tak jsem zvedava... a take se desim mrazivych noci mam prostor velky 9x5 metru v lete to slouzi jako obyvak a na zimu jako zimni zahrada, ale nevim jak dopadnou sazenice ted tam je 12 stupnu jede tam jeden radiator ale bojim se kdyz maji byt teplota kolem -26 stupnu zda mi to v tom prostoru nesekne mraz... mozna jeste pred spanim sadbovace neprenesu na noc do kuchyne a do loznice.. fakt des... papriky mam porad v kuchyni, protoze potrebuji teplo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 26.1.2010 18:43
... a letos půjde část přísady brzy ven. Zima se vyřádí v zimě a bude teplé jaro a léto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 26.1.2010 18:43

Pro zantpetsku: Pište háčky a čárky, nedá se to číst. Ale jinak dobrý!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 26.1.2010 18:52

Dobrý večer za příspěvek pro zantpetsku můj souhlas.Jinak já seji papriku mezi 15-20 únorem, rajčata mezi 15-20 březnem a okurky 1května přímo na záhon a přikryji netkanou folii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.254 (?), 27.1.2010 15:49

Můžete mě prosím popsat - viz příspěvek výše - jak vypadají rajčata a papriky, kdžy je vysejete 25.03. a v půli dubna, tj. za asi 20 dní je dáte do studeného pařeniště? Jak narostou za těch 15 dní, když budu počítat, že Vám za 5 dní vyjdou?? To snad mají sotva pravý lístek? Podle pana Šipoše z Pribety / paprika Simona /, mají být sazenice 2-2,5 měsíce staré, když se dávají na stanoviště. Takže já je dávám do foliáku v polovině dubna se seju začátkem února. Kdy začnou ta rajčata vysetá 10.04. plodit? Začátkem září?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 27.1.2010 18:13

Když rajčata přesazuju do pařeniště, tak mají 3 - 4 pravé lístky a když je sázím ven, tak už mají na květ. A začínají zrát od začátku července. Doma bych takové pevné sazenice nevypěstoval. Papriku taky sázím ven už nakvetlou. A úrodu mám tak od poloviny července. Když se Vám zdá termín 10. 4. pozdě, tak rajčata pěstovaná z přímého výsevu na pole se sejí kolem 10. 5. a taky dozrají. I když to jsou odrůdy pro průmyslové zpracování a tam na brzkém termínu sklizně zas tak nezáleží. Taky jsem vyséval dříve, ale kvalita sadby byla mizerná. V bytě je moc teplo, žádný velký teplotní propad v noci a i když je den už delší, tak je málo světla. Sadba se vytahuje. Kdo nemá pařník nebo fóliák na přepíchání sadby, tak ať klidně seje toho 10. dubna. Do 15. května času dost a sadba tolik nepřeroste. Nakonec na sáčku s rajčaty je výsev III. - IV. a s paprikami II. - III. A to skoro sedí s výše uvedeným. Dělám to tahle už moc let. Někdy je problém, když v půli května jsou zmzlí a výsadba se musí odložit. Sazenice se do pařeniště nechtějí vejít a tlačí se na sklo a "stárnou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 27.1.2010 18:47

Nevím, nevím, výsev rajčat 10. dubna se mi nepozdává, nemluvě o paprikách. To je pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika