Kdy ven?



host - 105.103 (?) 
5.4.2014 18:50, zobrazeno: 8962x

Ahojky. Chci se zeptat, kdy mohu dat papriky a rajcata uz ven? Budu je davat do kbeliku na balkon, diky. Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 5.4.2014 20:23

Záleží na tom, co od toho, že dáte rajčata a papriky na balkon. Pokud jim chcete zpomalit růst a otužit, tak to vypadá, že do úterý byste je tam mohl dát. Na středu je předpověď v noci 6-2 °C, den 10-14 °C. Od čtvrtka noc 5-1 °C, den 9-13 °C. Toto nejsou teploty vhodné k přežití rajčat bez následků natož podmínky k tomu, aby rajčat a papriky rostly.
           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.12 (?), 5.4.2014 22:08

Ake nasledky mate na mysli?

Mam sadenice vonku asi tyzden, denne teploty sa doteraz pohybovali okolo 15-20 st, nocne minimum 5 st v dvoch metrov prezili bez akejkolvek ujmy na zdravi.

Mam naopak pocit ze rastliny su silnejsie, farba je prirodzenejsia ako svetlozelene a vytiahnute sadenice zo zimnej zahrady..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 5.4.2014 22:19

15 května

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 5.4.2014 22:39

Problémem nejsou noční teploty, ale dlouhodobě nízké denní teploty (od středy do neděle). To jste nebyl sám, kdo měl tento týden přísadu rajčat venku, ale já jsem je měl jen dočasně, aby se sadba otužila, růst nadzemní části se zpomalil a posílily se kořeny. V úterý je jistě sklidím do bytu. Vy si je můžete jako experiment nechat venku a pak nám sdělit jak se rajčata v případě splnění předpovědi počasí zachovala.

                       Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.12 (?), 6.4.2014 12:28

No ja mojich asi 200 sadenic tazko umiestnim do obytnych priestorov, uvazujem ci ich dam do zimnej zahrady kde je okolo 21 st.alebo ich dam do vonkajsieho pareniska kde je cca o 5 stupnov menej, avsak svetelne podmienky su tam podstatne lepsie..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.13 (?), 16.4.2014 9:52

Já jsem dala zkusmo 2 rajčata už ven na zahradu, na noc je zakrýváme 5litrovou lahví od okurek, aby měly "skleníček", nebo uděláme plůtek z dřevěných tyček a přes ně přehodíme průsvitný igelit. A žijí a rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 16.4.2014 17:58

no obdivuji nadšení dávat v takovém počasí něco ven, já chodím po dvoře poslední týden v čepici a bundě, teploty do 12 stupńů.Venku mám pouze přísadu afrikánů, cinie a to jen proto že ve foliáku se objevili slimáci a začali konzumovat, a zatím sem se nedostala ke koupi granulí.Tak mám kytky na lavici na dvoře a na noc je zavírám do prázdné králíkárny, kde n ně dám igelit.Ale nevypadají vůbec dobře, ani se nehnou.Bylo by mi líto rajčat i paprik, každé z těch 2OO sazenic, kdyby mi zmrzly, nebo se nějak poškodily.Vždy´t není vůbec pěkné počasí, to snad únor a březen byl mnohem teplejší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.52 (?), 16.4.2014 21:07

Já budu dávat ven nejdřív za měsíc a ještě musí hlásít dobré počasí. Zatím mám ve skleníku vysazeny ředkvičky, kedlubny a asi 40 rajčat. Dalších asi 100ks sazenic paprik, rajčat a vinné révy mám ve skleníku, pro další výsadbu venku. Do dnešního dne se skleník obešel bez topení, teplota neklesla pod +6°ráno v 6,00hod. Dnes jsem ale připravil do skleníku 2 teplomety, protože už teď je venku +6°a rychle to klesá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika