Kdy sazenice do skleníku a kdy na záhon?



mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?)
18.4.2015 19:52

U nás je na dnešnú noc výstaraha 0°C až -5°C. Tak som do skleníku hodil elektrický ohrievač a dal som ho na časové hodiny aby po polnoci až do ráno do osmej vždy na 15 min zaplo. A možno zapálim na noc aj petrolejku. :)

Tak dufam že ani taká zima nebude a ak aj bude že mi tam nič nezmrzne, lebo aj cez den bolo škaredo zamračené a teda sa nemohla ani pôda dosť naakumulovať teplom bez slniečka. Max bolo dnes iba 11°C a to je málo. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 157.239 (?), 16.4.2015 10:23

Jak proti mrazíkům, tak i proti ostrému slunci-k lepšímu ujmutí po výsadbě i jako ochrana proti slimákům se mi opakovaně výborně osvědčuje zakrytí choulostivějších jednotlivců BÍLÝMI plastovými kbelíky. Proti odf. větrem na ně pokládám kousek dlažky, cihly, kamene... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?), 15.4.2015 21:53

Ja som už dal do sklemníku papriku, rajčiny aj uhorky. 

Dozbieravam reďkovky a nabudúci týždeň už dám von priesady kaleráb, brokolica čo mám ešte v skleníku. A další týžden už potom iba priesady zeleru vysadím na záhon. 

Síce hlásia na víkend ochladenie, ale pri slnečnom počasí by to nemusel byť až taký problém v skleníku. 

V najhoršom prípade tam hodím na noc petrolejku :D Aby sa mi papriky nebáli :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 15.4.2015 22:37

Rozhodně zasaďte ihned sazenice jahod. Ty už mohly být v zemi, mráz jim neublíží. Také sadbu květáku a kedlubnů naven zasaďte co nejdříve. Já budu vysazovat zítra navečer. V pátek má pršet, tak se sazenice lépe ujmou. Slibovaný mráz příští týden přežijí v pohodě pod netkanou textílií a přitom se otuží a zakoření. Mrkev už mohla být vysetá, ale nic se neděje, když to bude později. Alespoň rychleji vyklíčí. Plodovou zeleninu dejte na trvalé stanoviště do skleníku nejdříve na přelomu měsíce. Vloni jsem zkusil dát pár hadovek o 2 týdny dříve, ale jen nastydly a zastavily růst a ty, co jsem zasadil později nakonec na tom byly lépe. Ale jako začátečníkovi bych vám spíš, než internetovou diskuzi, doporučil přečíst si nějakou osvědčenou literaturu o pěstování zeleniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
viveca - (3) - 116.15 (?), 16.4.2015 11:22
Děkujuza rady, mrkev už je vysetá, stejně jako už jsem ubytovala květák a kedlubny. Dneska natáhnu textilii pod jahody, aby tam zakrátko mohly přijít taky. Skleníkový sazenice mám už přes den ve skleníku, na noc je nosím domů, do nejchladnější místnosti co máme. Je to ok?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 17.4.2015 7:53

Ve foliáku už mám papriky a rajčata týden... Nikdy se mi nestalo, že by mě to ve foliáku mráz poškodil, netkaná textilie vždycky případně pomohla. Tu dávám na každou noc, ráno to stáhnu. Ven dávám rajčata tady ve velké většině dřív než o zmrzlých, zase spoléhám na netkanku. Ono jak se píše zde dříve, oni ti zmrzlí mohou přijít klidně i později, nevím, který rok to bylo, ale tady zmrzlo všechno 5.června nebo tak nějak... u nás jsou ted pole bílá jako když napadne sníh, netkanou textilii používají místní zelináři ve velkém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 139.63 (?), 17.4.2015 15:55

Také už mám ve skleníku rajčata vysazená víc než týden a před tím jsem jejich sazenice otužoval ve skleníku asi 14 dní. Stejně tak papriky - ty jsou ještě odolnější chladu, než rajčata. Kedlubny jsou vysazené před 3 týdny a ředkvičky už sklízíme.

Rajčata atd.
Rajčata atd.
Rajčata v květináči
Rajčata v květináči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.47 (?), 18.4.2015 7:22

Chcem sa spýtť, to sadite 2 rajčinky vedľa seba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 136.126 (?), 18.4.2015 14:33

Někdy i 3kusy. Mám to vyzkoušené.

Rajčata v květináči
Rajčata v květináči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?), 18.4.2015 19:52

U nás je na dnešnú noc výstaraha 0°C až -5°C. Tak som do skleníku hodil elektrický ohrievač a dal som ho na časové hodiny aby po polnoci až do ráno do osmej vždy na 15 min zaplo. A možno zapálim na noc aj petrolejku. :)

Tak dufam že ani taká zima nebude a ak aj bude že mi tam nič nezmrzne, lebo aj cez den bolo škaredo zamračené a teda sa nemohla ani pôda dosť naakumulovať teplom bez slniečka. Max bolo dnes iba 11°C a to je málo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 18.4.2015 20:51

Ředkvičky jsem vyséval ve skleníku 7. března. Dnes jsem sklidil první jídlaschopnou. Měla průměr 17.54 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika