Kdy poprve presazovat sazenicky zeleniny



Stránky: 1,  2,  3,  4   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?) 
16.1.2010 10:21, zobrazeno: 48943x
Zdravim mam kuriozni dotaz, vzdy presazuji s husteho porostu treba rajcata a ruzne, kdyz jsou uz hodne maji listku a nemaji moc mista a maji uz spoustu korenu.. ono se mi pak pri presazovani lepe zakorenili kdyz jsem je prisypala zeminou hloubeji a zaroven mi to i zkratilo koren, protoze byly zamotane o druhe sezenicky..a vzdy jsem stim byla spokojena s urodou... Nemela jsem tolik casu se stim piplat, ale letos, bych chtela sazet podle toho narocnejsiho zpusobu..protoze kdysik mi take prislo to, ze male rostlinky se mi muzou zlamat pri pikyrovani... a tak man rajcatka, papriky, celer bulvovy o tri listy a zbyle sazenice mam o dvou listech nemyslim 2prave listy ale par... tak kdyz mam je zkusit oddelit... Nejsem amater spise jen testuji co nejlehci zpusoby pestovani a ted jsem se rozhodla zkusit jinak... dekuji za radu..
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.1.2010 10:56
Vysévejte do agroperlitu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 17.1.2010 10:38

Když už máte pravé listy, tak přesazujte, dělali jsme to dokonce už s klepety. Problém je potom s vytápěným místem, když toho najednou má člověk hromadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 17.1.2010 21:01
tak to ja zkusim... prinejhorsim zasadim nove seminka,,jeste neni pozde... rajcata take pisu i unor a brezen.. tak kdyz to treba polamu dneska tak zitra si rychle zasadim nove.. ja si vzdy vyseju na pokudy pulku sacku a pulku si vzdy necham na pozdeji, kdyby se prvni neujali... tak mi drzete prstiky,,,takove mlade rosstlinky jsem nikdy nepikyrovala...
presazene rajcatka
presazene rajcatka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 22.1.2010 16:03

Zanpets.to ale budete ještě jednou ty sazenice přesazovat? mají dost malé nádobky.H.R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 22.1.2010 18:03

ano budu je presazovat jako obvykle, jen jsem jim jen ten cas urychlila od sebe... jinak je dam jeste to velkych jogurtovych kelimku a kazde dostane svoje oznaceni,at pak vim co jim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 22.1.2010 19:05

Tak ať je ůroda bokatá já používám lahve od minerálek které odříznu, je to hezky hluboký.  Dáváte nějaká rajčata do skelníku a když tak cca kdy?Tak ať už nám ta zima rychle uteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 22.1.2010 21:13
lahve od mineralek jsem kdysik pouzivala ale nejak se mi neosvedcili... ale take pouzivam krabicky odriznute, treba od mleka nebo dzusu,,, to je take dobre a vice stabilni..rostliny se tak rychle neprevrhnou na zem... rajcata nedavam do skleniku... ja takove rajcata nemam rada, protoze by mi brali misto a ja si tam muzu dat jine veci teplomilne,... i palmy a tak...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kora.j - (1) - 66.109 (?), 23.2.2010 14:48

Dobrý den, prosím pomozte mám velký problém zakoupila jsem si poprvé v životě rašelinové tablety na vypěstování sazenic rajčat, paprik a okurek atp. postavila jsem je na plech a začala zalevat a oni strašne rostou a pořád ještě nejsou uplně provlhčené, takže pokračuji v zalévání ale nevím kdy tam mám dát ty semínka a zda je budu muset pak nejak přesadit?? děkuji moc za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 23.2.2010 14:54

Dáte do misky a podléváte, dokud pijou a bobtnají. Pak do každé vysejete 1 semínko. Naskládáte těsně k sobě na misku a udržujete vlhkost - přiměřeně. Dál se nic nepřesazuje, sadba senechá volně růst a vysazuje s těmi válečky. Proto je v domácích podmínkách s tím problém, protože bez přepichování se v nich sadba moc vytahuje. Doma má málokdo takové poměry světelné a tepelné, aby se v jiffy dala udělat dobrá sadba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika