Kdy nejpozději můžu koupit sadbu v zahradnictví?



host - 14.171 (?) 
24.4.2015 7:41, zobrazeno: 8216x

Dobrý den,

chci se zeptat, jesti nemáte zkušenost, kdy naposledy se dá sehnat nějaká sadba rajčat, okurek a paprik??? Myslím tím v zahradnictvích. Teď je velký boom a zahradnictví začínají s prodejem. 

Momentálně skleník nemám. Ale do půlky května by snad být měl. 

Mám před porodem a v půlce května budu 14dní až 3týdny po porodu. Tak mě zajímá, jestli se dá i po "Zmrzlých mužích" sehnat sadba...

Děkuji

Kosinková

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.26 (?), 24.4.2015 7:58

Nejsem žádný průzkumník trhu, ale např. minulý rok jsem viděl po zahradnictvích, jak jim přerůstá sadba paprik, okurek a rajčat i po zmzrlých, na paprikách byly plody pomalu na sklizeň a taky se objevovaly slevy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 24.4.2015 8:03

Zdravím.

Jsem na tom termínově podobně (hůř), takže letos předpěstovávám i okrasné rostliny, aby je manžel potom jenom podle instrukcí napíchal do země. Dle zkušeností vím, že v okolních zahradnictvích (okolí Blanska, Brno Zelný trh) se přísady dají sehnat, jak zeleninové, tak třeba truhlíkovky. Zrovna ty nakupuji většinou až později - bývají pěkně silně vzrostlé, můžu je dat zrovna do truhlíku a ven a ještě je mívají se slevou. V zelenině je možná menší výběr, ale taky si vyberu bez problému. A dalším slušným zdrojem jsou přátelé, rodina a sousedi, kteří po výsadbě vyměňují přebytky předpěstované sadby. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 24.4.2015 8:46

nebojte, v hlavní sezóně do konce května bude uvedených sazenic v zahradnictvích a na trzích dost. S trhovci se dá i domluvit, že Vám připraví sadbu na domluvený termín v domluvené velikosti (což v Hornbachu či u Johna zásadně nejde). Pak jsou trhovci, co mají sadbu skoro neustále. Takhle jsem například koupil loni sadbu nakladaček za poslední zbytky úrody rybízu. Oba jsme byli spokojeni. Já jsem se nemusel zabývat prodejem rybízu a on se zbavil v té době již obtížně prodejné sadby nakladaček (původně jsem měl naseté svoje, ale během mé dovolené tchýně odflákla zálivku i větrání, takže moje sazeničky to nerozchodily).

Takže při rozumné domluvě s trhovcem si můžete domluvit sadbu 15 cm vysokou na 28 května... wink a budete mít klid na maminkovské "potěšení".

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.171 (?), 24.4.2015 8:51
Moc dekuji!!! Snad mi to vyjde. Nerada bych kupovala pak zeleninu z marketu, když muzu mít zdravou a levnější!!! Jsem blszen, nikdo mi nevěří ze se to da zvládnout i s miminkrm, ikdyž už bude ctvrte...😁
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.171 (?), 24.4.2015 10:16
Tak ještě zkusím namocit semena do vody, urychlit kliceni a pak dat do substratu.uvidim, jak to pojde rychle.kdyby to neslo, tak zkusím sehnat sadbu koncem května.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 24.4.2015 11:02

Hezky, čtvrté. A já zvažovala, jestli tu zahradu letos neomezit, jak to budu se třetím moct stíhat. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.171 (?), 24.4.2015 11:44
Nebojte, budete... jestli budete mít aspoň trosku spave miminko. Což ja jde mela zatím všechny, tak v to doufám i teď! 😇
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika