Kde sháníte semena rajčat a okurek?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?)
14.1.2012 22:16

Díky za návod.

Dnes jsem zakoupil plody rajčete Mini San Marzano jehož semena také sháním, už kvasí v misce. blush



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 177.78 (?), 14.1.2012 21:32

Normalne si ich jednotlivo kupim, ale este neplatim, a potom si naraz vsetky hromadne zaplatim. Ono to sa najprv tvari ze platite za kazdy jeden kus postovne, ale potom ked to idete naraz zaplatit, tak Vam to zrata postovne len raz. Ked si objednate vsetky co chcete tak potom idete do buying reminders (bude to vlavo na liste) a potom tam date “I need to pay for XXX items.

Tento jeden predajca mal postovne vcelku lacne, a dalsie polozky boli free, u inych sa platilo potom aj nejaky mensi peniaz za kazdu dalsiu polozku.

Peter Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.1.2012 22:16

Díky za návod.

Dnes jsem zakoupil plody rajčete Mini San Marzano jehož semena také sháním, už kvasí v misce. blush



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarik - (40) - 55.82 (?), 17.1.2012 20:08

Chci se zeptat na dvě věci. Jaký je celý postup získání semínka z plodu rajčete a způsob jeho uskladnění do další sezony.

Děkuji. Jarik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.1.2012 21:08

Celkem jasné je to tady.

Vydlabat do sklenice, zalít trochou vody a za občasného míchání nechat dva dny kvasit, zalít vodou, špatná semena vyplavou na povrch, slít, propláchnout a scedit, osušit, uložit na usušení, nakonec do nějakého sáčku ochránit před vlhkostí a vysévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 18.1.2012 12:44

Já semena ani kvasit nedávám, kenom je vydlabu a dám usušit. Zatím vždycky vyklíčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.163 (?), 19.1.2012 10:22

Pane Mirku, jak jste zjistil, že je to právě SM? Na krabičce to napsané není. Dostala jsem jedno rajče na ochutnání od kamarádky, která si koupila krabičku 250 g za 36 Kč. To mě docela dostalo, kg za 120 Kč. Rajčátko je stejného průřezu i podlouhlého tvaru jak máte na obrázku. Poměrně silná okolní dužnina, nepříliš semen, nepříliš tuhá slupka. Na chuti spíše sladké, než nakyslé, nebylo samozřejmě dozrálé. Myslím až dozraje na slunci, tak bude sladké a dobré. Proč mě zaujalo? Jeho barva je famozní. Zářivě oranžová, sytá barva, jakou jsem neviděla na žádném běžném rajčeti. Prolezla jsem znovu všechny známé cizí weby, ale nikde jsem nenašla takové cherry. Vzhledem k výše popsanému jsem nevydržela ho nechat dojít a musela jsem ho okusit. Semena jsem samozřejmě vybrala. Předpokládám, že budou klíčit, s tím rajče nemívá problém. Tak se nechám překvapit. V případě Vašeho zájmu se s Vámi podělím, četla jsem, že letos také vybíráte nějaké nové cherry.Mám i nafoceno, ale neumím vložit, tak když budete chtít, požádám o pomoc a dodám. Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.1.2012 10:51

Mini San Marzano - to bylo napsáno na podlouhlé krabičce zabalené v celofánu, byl tam jeden dlouhý trs, cena za stejné množství ale byla dvojnásobná (co bych pro ty semena neudělal), koupeno v sobotu bile. Malých odrůd tam měli asi pět druhů.

Měl jsem vyhlídnuto Caprese F1 a když se podíváte na cenu za pět semínek u této odrůdy, tak to není zase tak až moc (a ještě jsem si pochutnal cheeky), samozřejmě že to není origoš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 20.1.2012 23:13

Dneska jsem si chtěla udělat radost, tak jsem se cestou z práce stavila v místním zahradnictví - prodejně semínek. Zde jsou moje poznatky: Došlo k výraznému vzestupu cen. Neprojevuje se to jen zdražením jednotlivých sáčků, ale častěji snížením množství semen v sáčku. Např. doma mám Stupické polní rané z roku 2003, za 9 Kč tehdy bylo 120 semen. Dneska jsem koupila 15 semen stejné nehybridní odrůdy za 8 Kč. To je násobné zvýšení ceny. U paprik je v sáčku 15 semen místo původních dvaceti. Dále nemají Bejbino, dle prodejce nelze sehnat u dodavatele, nedostali ani okurky Vista a Orca F1. Bejbina považuji za základ mého sortimentu, naštěstí mám z loňska.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 21.1.2012 12:30

Máte naprostou pravdu, semínka jsou drahá a navíc u mě letos přímo tragická klíčivost u dvou odrůd paprik. Vlasta z 45 semen 0, Hamík z 30 semen 0. Jdou mi jenom Amy z 40 semen 35 a Semaroh z 40 semen 38. Všchny odrůdy jsou v perlitu v jedné misce rozdělené přihrádkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.34 (?), 3.2.2012 9:11

Myslím, že bejbíno f1 najdete v nabídce neo seeds.Bejbíno pěstuji již několik roků a řadím ho mezi rajčata, která musím mít, neli na první místo.Bejbíno je vcelku odolné proti nemocem, bujně roste, ranné plody jsou menší kokteilové, nepraskají,úrodnost vysoká, venku dozrávají rajčata až do výšky téměř 2,5 m.Je to opravdu vyjímečné rajče, každému doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika