KBX



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?) 
6.7.2016 14:59, zobrazeno: 3543x

Jako správný Čech odkojený červenými rajčaty (Stupické, Start F1, Tornádo F1, atd.) jsem si nikdy nedovedl představit, že bych někdy pěstoval žlutá nebo oranžová rajčata.  To co mně občas někdo nabídl například Perun mne nijak neoslovilo, chuť mi připadala mdlá, málo rajčatová. Rajče KBX (Kellog´s Breakfast s bramborovým listem) je velké oranžové rajče, masité s málo dutinami vyplněnými gelem a velmi málo semeny. Jeho chuť není tak výrazná jako například chuť Startu, ale je mírnější a pokud mohu hodnotit výborná. U mne roste poměrně dobře, ale není to žádný rekordman ve výnosu. V kombinaci s červenými nebo růžovými biftekovými odrůdami tvoří také barevně zajímavý salát- pan Polreich by s takovým salátem byl jistě spojený (jedna hvězdička).
           Vladimír

KBX- řez
KBX- řez
KBX
KBX
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 6.7.2016 16:18

Letos KBX bohužel nemám, o část přísady sem letos v chladných dnech přišla, ale dva roky zpět bylo rajčat dost-chut je výborná s nádechem pomerančů, nejkrásnější je salát v kombinaci s Cherokee Purple, Mozzarelou a čerstvou bazalkou.Pěstovala sem ve foliáku a v nádobě.Výnos není vysoký, ale plody jsou velké, takže to bohatě stačí.Doufám, že se na rok zadaří, semen mám dostatek.Všichni co ode mne semena měli byli spokojeni a chutnalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 7.7.2016 16:03

U mne se taky protlačil mezi stálice, chuťově opravdu výborné. Letos ho zkouším poprvé i ve skleníku, ale i s venkovními výnosy jsem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 7.7.2016 18:01

tak v tom skleníku to bude ještě lepší, hlavně kvalita plodů, jsou uplně bez chybičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 7.7.2016 18:13

Semena si berete ze svých plodů?

                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika