Je velká chyba sázet po jedné paprice?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 49.72 (?) 
14.4.2009 12:36

paprik musí být vždy sudý počet

-

kvůli množení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 235.249 (?), 14.4.2009 12:42

Cože?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 14.4.2009 20:16

sudý počet???...mají být vedle sebe po dvou a to aby se opylily, když skáče nějaký opylovač z kvítka na kvítek.Můžete je dát i jednotlivě, popř.je opylovat štětečkem, aby štěteček měl pyl z vedlejší rostlinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.10 (?), 26.5.2008 17:02

Mně teda v zahradnictví tvrdili, že se musí papriky sázet po dvou (tak je i prodávali v sazenici) z důvodu opylování nebo něco takového. Přesný důvod nevím, vzala jsem na vědomí, že musí být spolu, ale něco kolem toho to bylo. Kdyby nebyly dvě, nevznikl by plod...

Mluvím jak tydýt, já vím, ale kdo to zná, tak bude věfdět o čem mluvím.. :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 26.5.2008 19:48

Já je sázím po jedné a plodů mám dost. Některé druhy jsou hybridní, některé ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 9.2.2009 14:28

Také sázím hodně paprik, některé sazenice kupuji po dvou, jiné po jedné již takto zasázené od zahradníka. Z hlediska mého zkoumání to má význam pro vzájemnou oporu rostlin.  U jenotlivých s bohatým nasazením musím dávat více kolíky a rostliny uvazovat. U dvojčete většinou ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 31.3.2009 13:30

dobrý den... Ono to s tou paprikou je ako so všetkým... tisíc ľudí tisíc nápadov a stejne si to musí skúsiť každý sám... kto má veľa času a chce robiť experimenty sadí po jednej,...hýčka ich a hnojí a polieva a sleduje ich a chváli sa čo a jak... a kto má aj iné záujmy a viac práce sadí po dve a nech sa o seba držia a vydržia aj vietor, netreba sa o ne tolko starať, ide o to aby bola úroda a nie o to kolko sa s nimi narobím... polieva sa podla potreby a nie podla harmonogramu, hnojí sa väčšinou v jeseni a nie pri sadení  /nehrozí spálenie koreňov ak sa napr. zabudne poliať alebo sa dá viac hnojiva... Takže skúšajte podla vlastných možnosti alebo NAJLEPŠIE podľa SUSEDOV lebo rady z južného slovenska nepomôžu niekde v podkrkonoší... Takisto nemá význam skúšať odrody pre vonkajšiu strojovú výsadbu niekde v skleníku a prešľachtené odrody pestovať vonku... pokus-omyl je najhoršia kombinácia dopracovať sa k výsledku... sused sa rád pochváli aká odroda sa mu osvedčila vonku... a ak som aj videl ako sa mu darí TAK SADÍM TO ISTÉ a pokusy robím iba tajne aby som nepohorel...    Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 31.3.2009 15:45

A to je sympatický názor. Tisíc lidí, tisíc nápadů a každý si to stejně musí zkusit sám. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
endy - (9) - 242.219 (?), 24.5.2009 15:53

takove nadherne papriky jak to docilite ja je mam ve skleniku v nadobach a vloni jsem mela male mrdky tak do 8cm

myslim papriky pana milana bosticky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.234 (?), 16.4.2009 22:06

Môj názor je:  jedzte z jedného taniera jeden alebo dvaja a zistíte rozdiel.
Ján

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika