Jak zpracovat nezralou papriku (větší množství)



host - 100.198 (?) 
9.10.2016 9:06, zobrazeno: 18208x

Dobrý den, včera jsem dokončil sklizeň papriky, byla to odrůda Ramiro, semena z kupovaných plodů. Dvě bedny připadly na menší nezralé papriky, které jsou syrové i po uvaření ne moc chutné, hořké. Poradí někdo, jak je zpracovat, nebo je mám raději hodit na kompost? Zralejší pldy z velké části dozrají. Podobný dotaz mám k nezralé pálivé paprice Pálivec - ale ta v teple z velké části minulý rok zčervenala. A do třetice co s lilkem velikosti tenisového míčku, často ještě zelené barvy? Děkuji Jarda od Tišnova

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 103.6 (?), 9.10.2016 9:20

Zelený lilek není nezralý, ale naopak přezrálý, tvrdý, plný semínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.120 (?), 14.10.2016 7:24

Tento problém už máme dávno za sebou a vyřešený.Dle mého názoru je důležitá prevence, tzn, mrňavé zelené papriky na konci sezóny pokud možno vůbec nemít.Docílí se toho vyštipováním květů a malinkatých plodů již někdy cca koncem srpna/zač, září.Máme odzkoušeno, že přidáním malých zelených(tímpádem hořkých)paprik mezi normální pěkné se celý obsah zavařeniny pokazí a částečně znehodnotí.Závěrem tedy: pokud to nemáte ve skleníku, nebo v jiném proskleném útvaru(to necháváme bejt-buďto to ještě nepomrzne a dojde to)hoďte to na kompost.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.198 (?), 15.10.2016 7:40

Takže, děkuji za zaslané rady, letos už květy a malé plody nevyštípu, zkusím příští rok, mívám kolem 100 sazenic. Jinak jsem část malých nezralých paprik nařezal do mrazáku asi 3kg a půjdou pod maso, tam se asi hořkost projeví.  Z části jsem udělal hutnou omáčku, kterou jím i samotnou s rohlíkem nebo ji přidávám do uvařených fazolových lusků. Na sádle osmažím cibulku, raději více a nudličky uzené slaniny, potom přidám nařezanou nezralou zelenou papriku, rozřeznou pálivou papriku, rajčata, drcenou bazalku, rozmarýn, osolím a opepřím, mohu dát i česnek, rozdusím a odpařím šťávu. Vše od oka, nejvíce toho co mě přebývá, tedy paprik. Dá se to, dokonce bych řekl, že s fazolovými lusky je to vynikající - chutná to jak italská omáčka za velké peníze. Možná zkusím i n těstivinách. Chtěl jsem to i zmrazit, ale zatím jsem to vždy do 3 dní snědl. Chci zkusit i pečení papriky na pečícím papíře v troubě, třeba i s jinou zeleninou. Jarda od Tišnova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.213 (?), 15.10.2016 9:28

Jak uvedeno výše nedopustit aby papriky byly sklízeny déle jak v půlce září.Paprika sklízená v říjnu vyjma rajčinový a snad kapie nestojí za nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.120 (?), 16.10.2016 19:17

Odrůdy polopozdní a pozdní dozrávají ještě i říjnu a necháváme je i dýl, právě abychom se nemuseli potýkat s problémem co s nimi(malé, zelené,hořké plody)Na tématu papriky 2016 máme vyfocen dosběr těch pěkných.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 2.1.2017 14:27

Na jedné přednášce o pěstování paprik a rajčat jsem slyšel informaci, že jíst zelené nezralé papriky je stejně "zdravé" jako jíst nezralé zelené meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.253 (?), 2.1.2017 21:04

V nezralých meruňkách není nic špatného - bude tam více chlorofylu, kyselin, tříslovin než ve zralých, naopak méně cukrů nebo třeba karotenoidů. Například nezralé (zelené) plody muchovníku se cení pro vysoký obsah luteinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 3.244 (?), 25.4.2017 22:21

Kamarád sklízí ve vytápěném skleníku papriky ještě i v prosinci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika