Jak velkou nádobu na rajčata na balkóně



Ivana12 - (1) - 145.106 (?) 
22.5.2015 13:16, zobrazeno: 6099x

Prosím, poraďte, jak velkou nádobu si mám pořídit, když chci zasadit po jedné rostlince keříková rajčata (žluté hrušky a black cherry) na balkóně??Názory na netu se docela liší, bude mi stačit květináč - průměr 23cm obsahu 5L na tu jednu sazeničku??Moc děkuji.Ivana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.105 (?), 22.5.2015 14:50

Zdravím.

Projděte místní diskuze, jsou tu různé zkušenosti. Já jsem pro větší nádobu, méně vysychá a je tam víc místa pro kořenový systém. Žlutá hruška bych tipovala, že bude obyčejná běžná odrůda Perun. Ta není keříková, ale tyčková, roste bujně a vysoko. Mívala jsem ji na balkoně s dalším rajčetem ve 40-50-60l nádobě (postupem let jsem kupovala větší), spodní zálistky jsem zapěstovala jako palmetu do vějíře u šprušlí balkonu, hlavní zakracovala, když to dorostlo k zábradlí. Druhou jsem mívala taky nějakou cherry, ale určitě to nebylo malé. Pod 10l na rostlinu bych u takových rajčat nešla. V takových kýblích je pěstuje moje babička, na vyhřátém zastřešeném náspu, hnojená slepičáky tam plodí jako divá.

Malá rajčata do 5l květináče jsou tak zakrslá truhlíková jako Vilma, Venus, Aztec a spol. Těm to stačí bohatě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.12 (?), 23.5.2015 0:50

Velmi zalezi od odrody a vzrastu. Cim vyssi a vacsi vzrast, tym vacsie naroky bude mat korenovy system, aby rastlina pri raste mohla vyuzit svoj potencial a dostatocne vyrast a bohato zarodit. Cim mensi priestor bude pre korene, tym, menej rastlina vyrastie a menej nasadi plodov. Osobne by som isiel do nadoby v objeme od 7,5l do cca 10-12l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika