Hokaido: co pouzit misto plážoveho pisku



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
4.3.2015 23:28, zobrazeno: 4021x

Slysel jsem ze naHhokaidu udelaji na pláži diru pro hnuj a to je hnizdo z ktereho se plazi slahouny. tykev tedy nemusi bojovat s travou, nedrzi se tolik vlhko kolem plodu, ktere na suchu lepe dozrajou. Premyslim jaky material by mohl byt nahrazkou za pisek (tlusty mulc slimaky spis laka, stepka kdo vi...). JInak samotny pisek by v nasich podminkach asi docela ochranil i pred utokem spanelaku.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.2 (?), 5.3.2015 0:42

laugh ona to zas tak hloupá myšlenka není. Plody opravdu líp dozrávají, když nejsou v kontaktu se zemí. Řeším to tak, z nedostatku pláží na své zahradě, že nechávám hokaida pnout po větvích staré jabloně nebo po hromadě ořezaných větví, které jsem nestihla uklidit. Španělákům se do výšky nechce a navíc to docela zdobí. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.107 (?), 6.3.2015 7:46

Vloni jsem slyšela radu, že se proti slimákům dá bojovat chvojím. Myslím, že se to celkem osvědčilo. Jinak jsem šlahounům nabídla tyče k pnutí a a plody pak byly hezky vidět..  Sazenice jsem proti slimákům,  po výsadbě, chránila límcem z rozříznuté PET lahve, nasazené na několika klacíkách.

Hokaida jsem sklízela průběžně, nedozrálé jedla i se semeny. Slizené na konci září se v listopadu začaly kazit, 1 sklizené na konci srpna ještě mám.

Pokud hledáte nejlepší způsob pěstování zkuste rostliny pěstovat různým způsobem a porovnávejte. Jinak si myslím, že na pláži spíš využívají spodní vody než písku.

EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.30 (?), 6.3.2015 10:47

Límec z rozříznuté lahve je skvělá věc, já je nerozřezávám, ale navlékám jednotlivě. Lepší ochranu proti španělákům jsem neviděla, tohle je opravdu stoprocentní. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika