Hnijící papriky na rostlinách



host - 130.28 (?) 
2.7.2014 1:03, zobrazeno: 8806x

Dobrý den, mám venku vysazenou papriku, výsev byl v lednu ze semínek z koupených plodů odrůdy Ramiro. Několik sazenic pěkně plodí tmavé papriky, zajímavé je, že jejich chuť není v tomto období tak trávová jako u běžných odrůd pěstovaných ze zakoupených semen, ale mají chuť. Co mě trápí, že už asi 5 těchto paprik jsem vyhodil shnilých. Na první pohled to vypadá na špičce, nebo uprostřed papriky, že mění barvu (do fialova, černa), jako by zrály, ale je shnilá. Každý 2 den zalévám, jednou týdně přihnojuji močůvkou. Záhon není zcela ideálně osluněný. Poradíte co s tím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 2.7.2014 5:23

Pravděpodobně nedostatek vápníku, či spíš nepoměr mezi hnojením dusíkem a vápníkem. Ideální je papriku pravidelně přihnojovat vápenatým hnojivem (Wuxal Kalcium, InCa atp) na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.7.2014 12:02

Vrcholová hniloba plodů zejména u rajčat a paprik je jednoznačně příznakem chybějicího Ca.Projevům poruchy lze předcházet přípravou půdy před sadbou rostlin použitím dusíkatého vápna, nebo ve vegetační době přípravky s obsahem Ca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.4 (?), 3.7.2014 1:04

Dobrý den, děkuji za reakce. Poslední 2 roky jsem nehnojil dolomickým vápencem. Shraňoval jsem skořápky z vajec a pod každé rajče a papriku dal asi polévkovou lžíci jemně rozdrcených skořápek. Asi je to málo, budu muset postříkat doporučeným hnojivem s vápníkem. Jinak u některých odrůd rajčat bojuji s nedostatkem vápníku poměrně často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika