Granulovane hnojivo a tekuté a zmatek



host - 176.27 (?) 
12.1.2017 12:05, zobrazeno: 5518x
Rajčata Granulovanými hnojivy hnojit před vysadbou. Jak dlouho před? Můžu hnojit když sázím tak, aby se to přímo nedotklo kořenů? Máme tam ty granulky, jak dlouho působí (cca) a musím používat i ty tekutá k tomu? Někde to doporučují. Takže každých 14 dní ještě přidávat do zálivky? Granulovaný slepičinec a tekutý slepičinec či tekutý jiný? Už z toho mám bordel v hlavě. Začátečník Nebo stačí dát granulky při sázení a pak až v půlce léta a toť vše. Moc děkuji za odpovědi
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.27 (?), 12.1.2017 12:30
Ti z vás kdo hnojí kupovanými hnojivy, postačí pouze granulované hnojivo na začátku sázení a v půlce léta?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.216 (?), 12.1.2017 17:43

Granulovaná hnojiva resp. granulovaný hnůj používám roky, zdaleka nejen k plodové zelenině ale i k růžím rybízu ad. Dlouhodobě se mi zdá, že má příznivý vliv na kvalitu půdy v záhonech. Z g. hnojů jsem si nejvíc oblíbil Zeraganic, nejen proto, že jeho cena vychází na kilo nejlíp.

U plodové zeleniny ho spolu s Cereritem zapravím do záhonu rotavátorem, obvykle 10 dní nebo alespoň týden předem, poté záhon dostane důkladnou zálivku. Přímý kontakt kořínků rostlinek neřeším, ani by naměl být na závadu.

V průběhu růstu rostlin žádné jiné hnojivo nepřidávám. Po sklizni prvních plodů přidávám do zálivky obvykle 1x tekutá hnojiva typu Cererit nebo Krystalon.

Pokud jsou na prvních plodech nebo listech rostlin patrny příznaky nedostatku vápníku, provádím ambulantní ošetření postřikem na list, obvykle Wuxal Calcium.

Neříkám, že to dělám dobře, ale zelenina se mi docela daří.        j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.58 (?), 12.1.2017 20:35

asi dobre, ked sa dari

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.98 (?), 12.1.2017 20:53
Moc vám děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.179 (?), 25.3.2017 11:09

Tak s tou cenou ZERAGANIC máte pravdu. Právě jsem si dovezl 400kg volně loženého za 320,-...

Napohled a nasmrad vypadá velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
M.D.Rettigova - (17) - 213.107 (?), 25.3.2017 18:12

Do všech jamek dávám granulovaný hnůj, ale neudělaly kupodivu rozdíl ani nezkvašené slepičince, vzala jsem je zespodu z hnoje. Na cizích webech dávali pod rajčata hlavy z ryb, to se mi eklovalo, tak jsem dala kostní moučku a ani jedno rajče nemělo černy konec, takže to budu dávat i nadále. 

Přihnojuji podle násady jen některé rostliny zkvašeným slepičincem nebo Krystalonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika