Fleky na rajčatech



host - 50.38 (?) 
20.8.2014 8:24, zobrazeno: 7791x

Zdravím,
tušíte někdo, proč rajčata takto flekatějí? Jedná se o nedostatek některé z živin nebo je to plíseň? Jsou rajčata bez následků poživatelná?
Díky za odpovědi

rajče
rajče
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 83.250 (?), 21.8.2014 9:08

Tak se projevuje i plíseň. Jak jsou na tom rostliny zdravé, či už jsou napadené - tedy s hnědými skvrnami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 21.8.2014 10:07

Pro posouzení je nutno dát i snímek rostliny, listů. Snad nikdy není poškozený plod, aby nebylo i něco na rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.38 (?), 21.8.2014 17:30

Dobré odpoledne,
rostliny jsou ve větraném skleníku. Vyskytuje se to na některých plodech druhů s většími plody až v době, kdy dozrávají, a ještě ne na všech. Někdy je kresba výraznější, jindy méně, ale zásadně začíná nahoře - u stopky. U hroznovitých druhů jsem to nepozoroval. Chuťově plody nijak nevybočují ze standardu. Rostliny vypadají také vcelku zdravě. Výška rostlin je okolo 2 m u tyčkových a ca 0,7 m u keříčkových druhů. Vzhledem k tomu, že jsem sel asi 8 druhů, nejsem schopen určit jejich název. Zbarvení se vyskytlo již v loňském roce - máme skleník (10 m3) teprve druhým rokem - nicméně rajčata pěstujeme již dlouho. Jako substrát používám 2-letý kompost doplněný koupenou zeminou. 1-2 x přihnojuji NPK. 1x jsem to postříkal Kuprikolem - nevím, zda to není málo.
Napadlo mě, zda to nemůže být způsobeno chybějícím prvkem v půdě (Ca, B, Mg?) nebo jestli to nezpůsobuje větší kolísání teplot (bydlíme v Podkrkonoší, v údolí), ale to by se spíše projevilo u rostlin v pytlích venku, které vypadaly v předešlých letech v pořádku.

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 21.8.2014 17:52

Rostliny vypadají vcelku zdravě. Zkuste vyfotit co je na nich nezdravého, pomůže to při hledání příčiny. Mrkněte na snímek, tady je to uvedeno jako nadbytek vápníku, a je to celkem podobné.

"Nadbytek vápníku přispívá ke zvýšení obsahu chloridových iontů, v jehož důsledku se na slupce objevují zlatavé skvrny"


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika