Dýňové slavnosti Šebrov



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?) 
13.10.2014 9:02, zobrazeno: 42968x

V neděli jsem se byl podívat na dýňových slavnostech v Šebrově na Blanensku. Byla to krásná akce a tak mne nadchla, že se dám na pěstování dýní. Z vystavených dýní bych si odrůdy vybral, ale jen mně chybí nějaké dobré recepty co z nich udělat. Znáte nějaké zajímavé recepty? Prosím napište.
           Vladimír
PS.: Pár fotek z vystavených odrůd tykví

Foto 1
Foto 1
Foto 2
Foto 2
Foto 3
Foto 3
Foto 4
Foto 4
Foto 5
Foto 5
Foto 6
Foto 6
Foto 7
Foto 7
Foto  8
Foto 8
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 13.10.2014 9:48

Třeba ve vláknu dýně hokaido a i jinde... netřeba zakládat další vlákna, ne? Jinak my děláme jenom kompot... na den naložit do octové vody a pak sladký nálev, kdysi jsme nakládali jako okurky, sladkokyselý nálev a dýně na pruhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.241 (?), 13.10.2014 10:44

Dobrý den,

vypůjčil jsem si jeden autorův obrázek (snad mu to nevadí). Jsem začítečník a letos jsem se dal poprvé do pěstování tykví. Sklidil jsem opravdu velké množství tykví a mezi nimi jednu odrůdu, u které se nemohu dopátrat co to vlastně je. Na fotce jsem tykve zakroužkoval. prosím tedy někoho kdo ví o jakou tykvi se jedná o určení, abych věděl jak s tykvemi naložit.

Děkuji moc Kuba


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 13.10.2014 11:21

Asi muškátová, taky máslová... butternut

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.241 (?), 13.10.2014 12:32

Děkuji za reakci. Co jsem koukal tak máslová dýně má jadýrka jen vespod. Ty moje mají jadýrka po celé délce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 13.10.2014 13:19

To budou na té fotce vpravo... myslel jsem, žezáleží jak mají přísun živin a jestli leží nebo visí.Těch druhů je, až to není možné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 54.27 (?), 13.10.2014 13:27

Vytáhla jsem na světlo obrazovky starší diskuzi o zpracování tykví, dýní - prosím, přihoďte případné rcp., které máte ověřené do téhle starší - "Kandování (nejen) tykve fíkolisté" - ať máme všechny "vařící, zavařovací, sušící...", zkrátka požitky pro chuťové buňky,  pohromadě. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 13.10.2014 14:46

Přemluvil jsem manželku na takový pěkný turistický výlet a přes Babí lom (rozhledna a cesta po takovém krásném skalním hřebenu) jsme šli do Šebrova. Abych pravdu řekl, tak jsem na tuto akci šel ze dvou důvodů: Za prvé proto, že jsem si chtěl koupit semena různých odrůd od firmy, která na svém webu inzerovala, že se této akce zúčastní. Její účast se však omezila pouze na tu výstavku různých tykví, jejichž semena prodávají. Pro mne zklamání. Druhým důvodem bylo ochutnán í různých receptů z dýní, což zase nabízelo zahradnictví, které celou akci pořádalo. Ochutnal jsem dvě pomazánky z dýní a dýni grilovanou na olivovém oleji (ochucenou česnekem a tymiánem). Docela zklamání- pomazánky nic moc a grilovaná dýně mně chutnala méně než obyčejné pečené brambory. Měli tam i juice, mám dojem i pivo, buchty, polévku a nějaké maso s přílohou z tykví, ale to mne nezajímalo. Jinak si myslím, že dobrých receptů na úpravu tykví nemůže být nikdy dost, a že klidně se mohou psát i do toho vlákna, které uvádí Elena.  Doufám, že někdo má nějaké odzkoušené recepty, které by mne a možná i další mohly inspirovat (přiznám se, že mne zajímají spíše recepty na slano). Pokud se Vám nechce psát recept, tak prosím ani nepište odkazy na další vlákna a webové stránky..

                Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 25.10.2014 19:28

Našel jsem takové zajímavé povídání o tykvích a jejich zpracování Zde

                            Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 13.10.2014 14:59

Na fotce opravdu není čitelné o jakou tykev se jedná. Prošel jsem všechny obrázky a vylučovací metodou mně vyšlo (v porovnání s nabízenými semeny), že je to stará keříčková tykev Kveta s použitím jako cukety, která se pěstovala (v době kdy cukety u nás nebyly k dispozici) zejména na Slovensku na zelí a různé přívařky. Jen mne mate obrázek na semenech ze SEMA, ale mám dojem, že tak jak vypadá na fotce vypadala když jsem ji před drahnými lety pěstoval..

                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika