Dýně, cukety



Stránky: 1,  2   
zanetaa - (2) - 194.147 (?) 
4.2.2014 10:58, zobrazeno: 13703x

Máte prosím někdo zkušenosti nebo víte zda je možné na jedné zahradě pěstovat dohromady cukety, dýně hokaido a dýně máslové. jde mi o možné přepylení. děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.2.2014 11:29

Jistěže je to možné. Všichni to tak dělají a málokdo má na každou dýni jinou zahradu Asi nebude vhodné jejich semena dál vysévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.1 (?), 6.2.2014 22:16

Dobrý den,

souhlasím s panem Vysloužilem, různé druhy dýní, cuket a patisonů lze samozřejmě pěstovat na jedné zahradě, ale je třeba dát pozor, pokud si z nich chcete vytvořit osivo na další rok. Odrůdově čisté osivo bez příměsi získáme pouze technickou izolací květů nebo řízeným opylením. Dalším řešením je zajistit prostorovou izolaci – minimální vzdálenost 1000 metrů od jiných odrůd stejného druhu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jola - (1) - 166.197 (?), 7.4.2014 9:49

Dobrý den,
jsem začátečník v pěstování dýni. Když jsem byla malá tak bývaly takové velké dýně co se z nich dneska vyškrabuje na helouwin. V obchodě jsem takové viděla (mexická dýně) a bylo u nich psané- nejedlé. A dneska jsou zase hokaido, ale ty jsou malé. Chtěla bych dýni na džus a na zavaření a nevím který druh. Máslová dýně je dobrá na co? Můžu dýni pěstovat ve skleníku s rajčaty, okurkou a př. paprikou?

Děkuji za odpověď. Jola

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.4.2014 10:07

Dýně Goliáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 7.4.2014 15:19


představa dýně ve skleníku mne pobavila, je to mega rostlina, která dorůstá na všechny strany mnoha metrů, zvláśt Goliáš, na tom může být na jedné rostlině 1-4 ks obřích plodů.Myslím že ten skeník by skončil zavalený ze všech stran i zvrchu, musel by být opravdu mega rozměrů a taková dýně by se ani tak nespokojila... jiné rostliny uvnitř by zcela jistě zdemolovala.

Pěstujeme dýně venku, je dobré je mít někde v koutě zahrady, zaberou totiž mnoho místa, dobré je někde u hnoje, na kompostu, či pokud máme pole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.68 (?), 8.4.2014 18:41

Zdravím já letos chci taky začít z cukinami a pod chci se zeptat jestli je vhodné je předvysadit nebo zasít přímo na záhon, sehnal jsem letos z italieZucca lunga di Napoli.Zkoušel jsem hledat na italském webu a tam dokonce dávají 4-5 semínek do jamky.Zá se mi to trochu moc no ale nevím a proto se obracím na někoho kdo v tom má zkušenosti děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 8.4.2014 18:49

já veškeré tykvovité předpěstovávám, protože hodně semen padlo při přímém výsevu vniveč.Dávám do kelímků v pol dubna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.12 (?), 8.4.2014 20:33

Jednoznacne predpestovat, uroda pride podstatne skor. Ale pozor na prilisne teplo pri pestovani, vedia sa poriadne vytiahnut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.249 (?), 8.4.2014 20:40

Veltruská obrovská nebo Goliáš, ale ten je na Heloveen moc velký, jinak ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika