Dýně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?) 
6.8.2010 19:08, zobrazeno: 64782x

Zaštipuje se nějak dyně?Nikdy mi pěstování dýní moc nešlo.Letos roste jak "blázen",tlačí se k sousedům a už má i pěkné plody ale je jich nějak moc.Můžou se ty malinké vyštípnout?Nerada bych si jí pokazila.Děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.220 (?), 6.8.2010 20:00

Jestliže se jedná o dýně Hokaido, rozhodně bych je na začátku srpna nezaštipoval. Mají ještě skoro 2 měsíce na plození. Nadbytečné množství můžete rozdat. Dýni Goliáš bych pěstoval na dva plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.135 (?), 6.8.2010 21:59

Goliáše také nechávám maximálně na dva plody. Až jsou velké v průměru asi 15 cm, tak za plodem ponechám 2 listy a zbytek rostliny zaštípnu. Je třeba také odstranit všechny nepotřebné boční šlahouhy. Každý rok tak sklízím 2 velké zralé dýně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.54 (?), 7.8.2010 21:20

Já letos pěstuji dýně de facto podruhé v životě a s tím hnusným počasím sem nevěřil, že mi letos ještě něco vůbec vzejde, no inu podařilo se, jenže ted v tom mam obrovský guláš a nevím co je co... Zaujalo mě to o tom goliášovi, tedy tušil sem, že je nutné nechat jen málo plodů, aby dozrály, ovšem v tom mixu všemožných dýní ho nějak nemohu identifikovat a tak bych nerad omylem odstranil nějakou menší odrůdu, něměl by někdo z vás zkušenějších fotku nějakého malého goliáše? Abych tak mohl případně rostlinu zakrátit. Moc děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 7.8.2010 22:53

Já bych se s tím až tak netrápila, nezaštipuji nikdy, dýně si udrží jen tolik plodů, kolik je schopna zvládnout, nemívám sice maxi, ale 35 kg bývají. Protože bývá několik rostlin, obykle ani nespotřebuji, něco rozdám a zbude i pro slepice a prasata. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.135 (?), 8.8.2010 13:32

S tím nelze souhlasit. Goliáš je schopen si udržet všechny plody, které nasadí na hlavním i vedlejších výhonech. Pokud se nechá na rostlině hodně, nebo všechny plody, tak jsou plody malé. Lze i takto pěstovat. Pokud chcete mít malé plody, tak je snad lepší vysazovat jinou odrůdu, kde máte jistotu, že plně dozrají. Dosáhnout váhy plodu 35 kg nelze bez redukce počtu plodů. Pěstuji je tak mnoho let a ze zkušeností vím, že Goliáš dokáže narůst do velkých rozměrů na úkor plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 30.233 (?), 8.8.2010 22:15

A dají se konzumovat i nedozrálí Goliášové?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.211 (?), 17.8.2010 19:00
Dobrý den, prosím o radu... Pěstuji si dýně a nevím kdy jsou dozrálý, kdy je mám sklízet?Pěstuji si je hlavně kvůli semenům.Děkuji za odpověd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 17.8.2010 19:22
Pokud chcete semena na pražení (pro mne pochutina No.1) tak se nechávajím dýně na poli odležet co nejdéle aby byla semena "plná" a slupka musí být tvrdá. Pokud hrozí mokro tak se šoupnou třeba na střechu garáže nebo na terasu a postupně se vybírají. Pozor na poškození stopky, při násilném lámání může dojít k zahnívání, buď ji uřízněte nebo ulomte (musí to jít zlehka). Klasické zralé dýně jsou pěkně žluté, tvrdé, bezšlupkové bývají zeleně žíhané. Ještě se mi můj dodavatel dýňových jader neozval a to znamená že ještě nejsou zralé! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.211 (?), 17.8.2010 21:08
Děkuji moc za rychlou odpověd.S pozdravem Denisa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika