Dva druhy dýní na jednom kompostu



host - 237.61 (?) 
16.8.2015 18:43, zobrazeno: 8576x

Dobrý den, dal jsem na jeden kompost Hokaido a máslovou dýni. Není to problém? Budou normálně prospívat? Děkuji Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 16.8.2015 18:59

Nezaspal jste dobu? Není kompost jako kompost, stejně tak má vliv zálivka, oslunění, hustota porostu atd. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.61 (?), 16.8.2015 19:52

Nechtěl jsem Vás urazit. Ale jinak jsem asi dobu zaspal a hlavně jsem asi nepobral dostatek IQ, abych Vás pochopil. Já totiž vůbec nevím nic o tom, že bych si stěžoval na kompost nebo zálivku. Já jen, jako malý pěstitel na zahradě, jsem spíš chtěl někoho slušného požádat o radu v situaci, kdy jsem zkusil něco nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 16.8.2015 19:57

Není to žádný problém.Běžně pěstuji různé typy a odrůdy tykví vedle sebe.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.61 (?), 16.8.2015 20:02

Moc Vám díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.230 (?), 16.8.2015 20:06

Využiji tuto diskusi a zeptám se. Může se už teď (16.8.) odstranit (zklidit)  plody dýně? Opticky jsou zralé a velké cca 15 kg. Nasadí rostiny ještě nové plody? Za odpověď děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.189 (?), 17.8.2015 8:50

Zkuste to. Třeba dýně hokaido roste snad nejvíce v září, když více prší. Hokaido nasazuje nyní nové plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.182 (?), 25.8.2015 22:30

Samozřejmě že to vůbec nevadí. Vloni jsem ale řešila jiný problém. Zasadila jsem dýni máslovou, hokaido, olejovou, špagetovou a kdovíjakou ještě a mezi to jsem já blbá zasadila i dýni okrasnou :-) Sebekriticky uznám, že to nebyl dobrý nápad, jelikož na kompostu ty mrňavé plody okrasných dýní narostly gigantických rozměrů a byly téměř k nerozeznání od dýni jakože k jídlu. Někde jsem se ale dočetla, že i ty okrasné jsou jedlé, tak jsem je prohnala šrotovníkem, zkvasili a nechali vypálit v pálírně :-) Jediná nevýhoda jen byla, že ty okrasné mají fakt pekelně tvrdou šlupku, takže takové šly opravdu na okrasu a ty ostatní žlutomasé doplnily 200 litrový kvas. Hodně štěstí a s IQ si nedělejte těžkou hlavu, jelikož jen chybama se člověk nejlíp učí a kdo nic nedělá, nic nezkazí :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.182 (?), 25.8.2015 22:35

Jo a ještě jsem chtěla dodat, že já mám na jednom větším kompostu nasazeny dohromady dýně i okurky s melouny (ty mám podloženy černou tkaninou). Jen je mám rozděleny provizorním plůtkem od dýní, protože svým růstem zahubí vše okolo. Jen pozor na slimáky, ti květy opravdu milují a na úrodě to je znát. Pusinová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.61 (?), 1.9.2015 14:10

Měl bych ještě 2 dotazy. Pěstuji letos poprvé máslovou dýni. Jak u ní poznám, že je zralá? Má dosáhnout barvy jakou znám z obchodu nebo "dochází" ve sklepě tak jak to umí Hokaido? A jak je to s výdrží máslové dýně. Hokaido mi vydrží občas až do května. Předpokládám ale, že u máslové je to jinak. Díky za rady. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika