Chuť rajčín



Stránky: 1,  2   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 130.101 (?) 
17.3.2014 20:55, zobrazeno: 7749x

Som fanúšik pestovania rajčiakovsmiley a zaujímalo by ma vaša skúsenosť s chuťou rajčín tej istej odrody, kto mal možnosť porovnať výpestky na voľnom poli, skleníku, polykarbonátovom skleníku, či pod zelenou fóliou. Je tam rozdiel v chuti ("cukornatosti") napr. pri pestovaní v polykarbonátovom skleníku s UV filtrom a na poli, keďže rajčiaky potrebujú aj UV žiarenie k správnej chuti?

Určite to ale bude vždy lepšia chuť ako z obchodu, že?wink

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 84.7 (?), 17.3.2014 22:59

To by mě taky zajímalo, osobně si myslím, že v těch rajčatech musí být rozdíl. Otázka je jestli je člověk schopen to poznat bez pomoci chemický laboratoře.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.3.2014 6:06

Minulý týden jsem ochutnal malé, skoro srdíčkové rajče v obchodě prodávané, ze kterého jsem vybíral semínka. Byl to humus, nic než humus, již dlouho jsem nic tak hnusného neměl v ústech.

Rozdíl v chuti rajčete, pěstovaném venku nebo ve skleníku (foliáku) nevidím. Chuť je dána jednak odrůdou a hlavně sluncem, pokud nesvítí tak je úplně jedno kde je rajče pěstováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 130.101 (?), 18.3.2014 11:07

pýtam sa, lebo zatiaľ nemám skleník, ale uvažujem o kúpe polykarbonátového (s UV filtrom) s oceľovou konštrukciou výhradne pre rajčiaky (šalát) a pri študovaní diskusie som narazil na príspevok pána Vondráka tu, kde píše "třeba právě rajčatům ve skleníku chybí pro dosažení "správné chuti" dostatek UV-záření"

vonku sa u nás rajčiakom darí, ale býva veľký problém s plesňou, tak kvôli tomu uvažujem o skleníku, ale tu zase mám obavu o jeho prehrievanie v hicoch, neviem či to jedno otvorené okno a dvere uchladiaindecision...

Pán Mirek akú máte skúsenosť s plesňou vo Vaších skleníkoch, fóliovníku? Myslím, že v polykarbonátovom skleníku sa bude držať vlhkosť a teplo, takže nič moc pre rajčiaky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.3.2014 17:19

Vloni jsem měl poprvé v novém skleníku rajčata, když nepočítám pár jahod tak jen rajčata. Skleník je docela malý, rajčatům se i v letních nádherných hicech krásně dařilo, ve skleníku jsem udržoval suchý vzduch větráním (čelní dveře, čelní okno naproti a samootvírací střešní okno), zalíval jsem jen ke stonku. V případě poklesu nočních teplot jsem nechával dveře zavřeny.  Nezdálo se mi že by tahle rajčata měla jinou chuť než ta venku v květináčích nebo na záhoně, abych pravdu řekl tak jsem to ani nějak moc nezkoumal. Plísní vloni rajčata netrpěla ani venku, protože zkraje léta bylo sucho a teplo, napadena byla nějakou tou septoriozou nebo čím to, v žádném případě nekombinovat s okurkami nebo paprikami. Rajčata venku nakonec zlikvidovalo mokro a déšť, shnila dříve než nastoupila plíseň. Jednou jsem zkoušel rajče s okurkami ve foliáku, ale kapky vody vysrážené na listech ve vlhku nastartovaly rychlý konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 18.3.2014 20:26

Ta nevhodná kombinace rajčata + okurky/papriky platí i pro venek? Nedávno jsem se tady na to ptala, lidi je alespon podle odpovědí vedle sebe běžně pěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.3.2014 20:52

Venku je to jedno, tam je to dáno počasím a srážkami které nelze ovlivnit, ve skleníku (foliáku) se jedná o uzavřený prostor. Rajče potřebuje teplo a suchý vzduch, papriky a okurky teplo a vlhko (rosení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.3.2014 21:59

pokud je tataz odruda stejne vyzrala-co se tyce barvy tak se da chutove poznat plod z venkovniho pestovani od sklenikoveho-folioveho, ja tam proste tu igelitovinu citim, je to vyhnany a neni to tak aromaticky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.34 (?), 21.3.2014 13:32

Podle mého názoru je chuť rajčat také docela hodně ovlivněna kvalitou zeminy (více nebo méně výživná atd.) - máte stené zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.40 (?), 21.3.2014 20:10

V extremnych pripadoch. Napr ak je prilis vela dusika a malo draslika, moze sa to odrazit na zdravi rastliny a aj kvality a zreni plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika