Choroba sazenic rajčat?



Stránky: 1,  2   
host - 112.69 (?) 
27.4.2016 20:20, zobrazeno: 11918x

Dobrý den, mám dotaz, koupil jsem semena rajčat odrůdy brandywine, bohužel sazenicím se začínají nějak divně krabatit listy, na spodních listech se začínají objevovat žluté skvrny. Sazenice nejsou přelité, postřik proti sviluškám, nebo molicím jsem zkoušel, ale nepomohlo to. nevíte někdo co s tím? nerad bych o sazenice přišel. děkuji za radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 27.4.2016 20:42

Saznice se mně líbí. Spodní listy často při předpěstování žloutnou, ale vrchol rostlinky vypadá dobře. že ty listy jsou krabaté je úplně normální. Odrůdy typu Brandywine mají tzv. bramborové listy (u nás se říkávalo mikado listy podle staré americké odrůdy Mikado), které jsou krabaté. Přeji hodně úspěchů s pěstováním této velmi dobré odrůdy.

           Vladimír

PS.: Nevím jestli je dobré při každé příležitosti ihned používat chemii, může se to také nevyplatit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 27.4.2016 21:07

Mě také připadají sazenice v pořádku. Nemůžete přeci chtít, abyste za oknem měl sazenice jako v plně vybaveném klimatizovaném skleníku. Postřik proti molicím a sviluškám byl asi zbytečný, obvykle se v tuto dobu na sazenicích rajčat nevyskytují a ani to nevypadá, že by sazenice jimi byla napadená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.85 (?), 28.4.2016 15:08

Dobrý den, jestli mohu poprosit také o specifikaci problému s rajčaty. Pěstuji je od semínka. Dokonce asi 3 týdny už byli venku ale teď jsem je schovala, je moooc zima. Jsou v ložnici za oknem. Dnes na ně koukám a vidím takové malinké boláky, bouličky na hlavním stonku a na některých nejspodnějších listech. Snad mi někdo poradí. Měli jsme již jednou rajčata, koupené sazenice a pěkně vyrostly, už měly rajčátka a pak chytly plíseň ale ta vypadala myslím jinak. Tohle není černé. Jen takové..prostě boláky. Ještě mě napadlo, zda to není od toho drátku, není na pevno, je to jen takové očko. Koupila jsem ho právě na vázání rostlinv Lídlu.

Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.210 (?), 28.4.2016 16:18

su krasne, nic im nechyba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 28.4.2016 17:18

Mně tam chybí dole listy. Opadaly? To co je na tom stonku nemohu přesně specifikovat, ale myslím si, že po vysazení (asi stonek naležato) by to mělo být v pořádku. Přeji hodně úspěchů.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.85 (?), 28.4.2016 20:59

Děkuji. Listy dole byly takové malé nijaké a postupně uschly, také asi uplně nezvládly to první slunce, které rostlina viděla. Ty horní jsou bujné, otužilé a v pořádku. Jen mě děsí ty boláky na tom stonku. A nikde na internetu jsem nic podobného nenašla. Vysadím je tak za 14 dní, respektive až se zase oteplí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 23.170 (?), 28.4.2016 22:05

Dobrý večer, moje priesady vyzerajú presne rovnako ako tie Vaše. Spodné lístky postupne zosychajú a takisto som na niektorých spozoroval pri spodku také "bouličky". Sadil som ich na začiatku marca, ale už sú ozaj vysoké a pýtajú sa von. Už by tam aj boli, ale toto hnusné mrazivé počasie mi to nedovolilo. Mám len niektoré v skleníku, ale tým musím prikurovať sviečkami. Myslím si, že tie zasychajúce škvrny a následné opadanie listov je zo stresu a nedostatku výživy - lebo občas mi hlina preschne a potom to riadne zalejem... a tie "bouličky" možno z mechanického poškodenia stonku, alebo ožeru třásněnkami. Síce som hlinu preparoval v mikrovlnke, ale kto vie...

Povedal by som, že Vaše priesady budú takisto OK po zasadení do vonkajšieho prostredia s dostatkom živín a teplasmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.85 (?), 28.4.2016 22:35

Je možné, že to je jak píšete. Doufám v to. Také občas nezaleju a pak je přeleju. Mám je teď v takovém tom vstřebávacím květináčku, se kterým je rovnou dám do země. Mohou skrz něj růst kořeny. A včera jsem koukala, že pár bílých mrňousků už se dole objevilo. Raději pro jistotu sundám ty drátky a budu je připevňovat jen šňůrkami. Mám podezření, že drátek mohl v noci když byly venku spíše vymrznout a jak se dotýka stonku tak ho vlastně spálil. Bouličky dole u země mám také, ale to si myslím, že jsou zakrnělé kořeny. Tohle co řeším je výš asi 20cm nad hlínou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.85 (?), 28.4.2016 22:39

Udělám test. Na jedné rostlině ty drátky nechám. Ze zbylých 5ti sundám. Uvidíme co to bude dělat. Při nejhorším mám dalších 6 keříčkových o měsíc a půl mladších.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika