Chilli papričky - pěstování v květníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 250.44 (?) 
20.6.2007 16:04
Pestujem prvy rok papricky, a deformuju sa mi listy (krčia). Neviete co moze byt príčina? Dakujem za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 185.18 (?), 22.7.2007 19:00
Zdravim,
 take pestuji "ostrejsi" druhy paprik. Letos jsem se odhodlal a poridil si Naga morich. Plody po dozrani budu susit a drtit v digestori s mikrofiltry. Potreboval bych poradit nejlepsi zpusob uchovani paprikoveho prasku tak aby nesel vdechnout. Zatim me napadlo michani s olejem (vytvorit pastu). Za kazdy dalsi napad budu vdecny, ale mrazeni z technickych (a bezpecnostnich) duvodu neni mozne.

Lukas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pietro Chilli - (1), 12.8.2007 11:01
Taky mi dobře zrají z originál semínek.
Jalapena jsou šťavnatá a dělám z nich výborné chutney.
Habanera Orange zase mají sílu a přidávám je všude :)
Ostatní se mi moc nedařilo. Jaké druhy a jaký zdroj můžete doporučit pro příští rok?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.190 (?), 20.6.2010 12:00
To je pravda, záruku pravosti druhu dosiahnete v domácich podmmienkach len pestovaním jedného druhu v jednej miestnosti, inak hrozí prepelenie a nežiadúce kríženie.Pri jednom druhu si však udržíte šandard odrody, je však potrebné vyberať bezchybné a dozreté plody.To hovorím o pestovaní doma, pri pestovaní vonku si zachováme pravosť druhu len kúpou nových semiem, pretože je veľká pravdepodobnosť prepelenia kvetov z iných druhov, aj keď pestujeme len jeden druh-včelami od iných pestovateľov a pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.106 (?), 26.6.2007 13:40

Prave mi dozrieva moja prva uroda chilli papriciek - mam dve rastlinky a vcera som obral 13 cervenych papriciek. Rastliny stale kvitnu a uz dorazsta dalsich asi 8 zelenych plodov.

Chcel by som poprosit o radu, ako susit zrele papricky - v tieni/na slnku, v sucicke/volne na vzduchu a ako ich skladovat a taktiez ako skladovat semienka na dalsiu vysadbu.

Dakujem za radu      Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.6 (?), 28.6.2007 11:17
zdravim, mam problem na listoch mojich papriciek mam cudne flaky neviem z coho to je fotil som to mobilom lebo mam fotak v oprave :( sorry ale je to bodkovane sive http://img218.imageshack.us/img218/1973/2806071108bo5.jpg ,
moje rastlinky su dost male tak 15cm a uz na nich vidno puciky kvetov jedna rastlinka je vacsia asi 30 cm na nej mi jeden klietok so stonkou zozltol a asi vyschol :( .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.173 (?), 30.5.2013 16:11

Predpokladam ze to bude hmyz nazyvany strapky. mal som to podobne ako ty aj na bazalke a musel som na konci sezony vyhodit vsetko skusal som rozne moznosti nicenia. po odstraneni rastlin paprik a bazalky mi ostali na cinskej ruzi ktoru som pravidelne sprchoval a dal na ine okno. (asi sa utopili pripadne zahynuli z chladu). tento rok musim zaklopat nemam strapky na ziadnej rastline ani na tej cinskej ruzi.

Prajem pekny den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.106 (?), 7.7.2007 0:05
SK: suhlasim, ale mam problem. Chilli papriky mi rastu, ale mam ich napadnute voskami. Hlavne pri kvitnuti. Pouzivam vyluh z tabaku. Prosim je nieco efektivnejsie? Lebo plody mam dost male.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.81 (?), 19.10.2007 17:08
Dobrý den, zdá se že sem píše spoustu chilly znalých lidí. Mám za úkol vypěstovat 50 chilly, které mají mít plody  8. února( nezralé, jakékoli, hlavně plody). Nemám s jejich pěstováním žádnou zkušenost. Je to vůbec možné, aby z nich něco bylo? Mohu vás poprosit o nějaké rady: Jak na chilly v zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.174 (?), 20.10.2007 11:47
Máte za úkol vypěstovat 50 ks sazenic nebo sazenici, která bude mít 8. února 50 papriček? Prosím Vás semena (jakákoliv) se vysévají zpravidla na jaře, u papriček možná již v únoru, chvíli trvá než vyklíčí, potom pár měsíců roste rostlinka, která postupně začíná kvést a teprve v létě se začínají dělat plody, takže jste měl začít tak asi před 8 měsíci vysévat. Ten, kdo Vám to dal za úkol si z Vás zřejmě vystřelil, je to jako byste poslal Marušku v zimě pro jahody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika