Chilli papričky - pěstování v květníku



host - 98.89 (?)
24.8.2013 4:51

Odroda sa volá Numex Twilight, je to ozdobná odroda a podla mna žiadne ozdobné niesu chutovo dobre, su odrody ktore su ovela lepšie napr Jalapeno, Pasila Baijo, skvele su závarane s cubilkou a kapustou, pálivost je primeraná, pre konzumenta bežných chilli papričiek, pestujem rozne druhy, prakticky je to moje hoby :) zavaram, predávam vyrobky aj semienka. Tak viem o čom píšem a semienka nepália bo neobsahujú kapsaicin, len je na nich, to ako keby ste povedali že železo je červene no pri tom je iba nafarbene :)

Moja chilli terasa
Moja chilli terasa
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 98.89 (?), 24.8.2013 4:51

Odroda sa volá Numex Twilight, je to ozdobná odroda a podla mna žiadne ozdobné niesu chutovo dobre, su odrody ktore su ovela lepšie napr Jalapeno, Pasila Baijo, skvele su závarane s cubilkou a kapustou, pálivost je primeraná, pre konzumenta bežných chilli papričiek, pestujem rozne druhy, prakticky je to moje hoby :) zavaram, predávam vyrobky aj semienka. Tak viem o čom píšem a semienka nepália bo neobsahujú kapsaicin, len je na nich, to ako keby ste povedali že železo je červene no pri tom je iba nafarbene :)

Moja chilli terasa
Moja chilli terasa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 29.8.2013 6:06

tak pardon, nepálí jadérka, ale to co je na nichcrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
paya - (6) - 156.226 (?), 28.7.2013 15:16

Dobrý den podle mě by to mohla být odrůda pequin nebo chinese multicolor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.144 (?), 12.7.2014 4:21
Multi color chinese... pálí tak akorát.. ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.44 (?), 17.7.2013 17:33

Mam uplne stejnou zkusenost. A plati to i o rajcatech a okurkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.166 (?), 5.3.2015 16:15

Zase tak jednoduchá rada tedy není! Opadání květů může způsobit i přesný opak - tedy značně předhnojený zahradnický substrát. Dále to může být malá nádoba, nevhodné pH zeminy či zálivky a celá řada dalších faktorů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.24 (?), 31.8.2006 17:44
dobry den pochadzam zo Slovenska a chcela by som sa opytat ci mozem presadit papriky aj pocas kvitnutia pretoze su v dost malych kelimkoch od jogurtu.
dakujem
Marta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.165 (?), 23.7.2012 18:05

Aj naprek tomu ze pojde o odpoved na 6 rokov stary dotaz, odpoviem.

Ano, je mozne velmi uspesne bez straty kvetov presadit aj rastlinu, ktora kvitne. Sam mam skusenost, ze ked som presadil rastlinu na ktorej som neporusil korenovy bal a ponechal v nom aj zeminu, tak sa to kvetov vobec a nedotklo a rastlina si nemusela zvykat do uplne noveho zivotneho priestoru. Par dni som iba badal, ze rastlinka spomalila v raste(asi zistila potvorka, ze ma miesto na rast korenov, tak si zlepsila korenovy system) Ale inak neodpadol co len jediny kvet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.226 (?), 5.9.2006 15:59
Vypěstovala jsem si krásné chilly papričky ze sušených semen, které jsem  asi týden nechala ve vodě .V březnu jsem je na husto nasela do truhlíku a když měly rostlinky 4 malé lístečky, přesadila jsem  12 těch nejsilnějších zhruba 20 cm. od sebe. Dnes 5. 8. měří nejvyšší chilly paprička 77 cm. a má 14 plodů, mnohem větších než byly původní papričky. Jednu chilly papričku jsem utrhla a zjistila jsem, že nepálí. Proč nepálí ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.226 (?), 8.9.2006 18:04
Tak už vím, proč nepálí. Pozdě jsem je vysela. Až dnes teprve začínají trochu  ( velice neznatelně ) červenat a patrně až červené budou pálit - jinak jsem s chilli papričkama velice spokojená, každá rostlinka má10 - 15 plodů velkých a tak 5 - 8 plodů teprve dorůstajících, myslím, že to je docela slušná úroda napoprve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika