Cherokeee Purple



kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?) 
6.7.2016 7:29, zobrazeno: 3565x

po třech letech pěstování ji považuji za nejvhodnější odrůdu k pěstování v nádobách, takže kdo nemá zahrádku, ale aspon balkonek, směle do toho.

Rostlinka je spíše nízká, kompaktní,dlouho nepotřebuje tyčku.Plody jsou velmi chutné, plodnost slušná...

Letos prvně zkouším v nádobě také trpaslíka Dwarf Blazing Beauty, plodností asi Cherokeee nepřekoná, ale rostlina je dekorativní s bramborovým listem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 6.7.2016 8:29

Nízká? My je míváme na konci sezóny cca 1.5 m vysoké a oporu skutečně potřebují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 6.7.2016 9:20

já tu píšu o nádobách, ne o pěstování venku nebo foliáku/tam sem ji pěstovala taky/.V kýblu pochopitelně nedorůstá moc vysoko, a tyčky sem k nim dávala teprv minulý týden, až se zvětšila rajčata.Ve srovnání s jinými odrůdami je pořád nižší-1,5 m nic není spousta odrůd narozdíl od této je schopna růst neomezeně.Ve foliáku tato odrůda mi dosáhla z bídou 1,4m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 6.7.2016 11:59

Já pěstuji tato bifteková rajčata venku, většinou mně nedosáhnou výšky 1,5 m. Ani nemám potřebu aby mně rostly do výšky, moc dusíkem nehnojím, protože nadbytek dusíku způsobuje bujný růst a má také negativní vliv na chuť rajčat). Tato rajčata pěstuji vlastně kvůli jejich výborné chuti při konzumaci za čerstva a také na saláty. Stačí mně 3- 4 květenství. Rajčata z dalších květenství by mně jistě nedozrála ani do botanické zralosti, takže by byla vhodná k použití jen jako zealená (čalamády, smažení, chutney).Nejsou to rajčata stejného typu jako jsou české hybridy u kterých se doporučuje pěstování na sedm květenství (při tomto pěstování dosáhnou výšky cca 1,5 m), potom se v půli srpna zaštípne vrchol. Nerozumím tomu zpochybňování velikosti vzrůstu této odrůdy při pěstování v kontejneru. 

                     Vladimír

Cherokee Purple
Cherokee Purple
Cherokee Purple plody
Cherokee Purple plody
Cherokee  Purple plody
Cherokee Purple plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.224 (?), 6.7.2016 10:10

Na konci sezony 1.5 m v teple oblasti neni mnoho.

Hodi se i do chladnejsich podminek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 6.7.2016 12:47

odrůda není příliš pozdní, já pěstuju ve 280m.n.m.Otázka je co tím je míněno chladnější poloha.V těch kýblech by se dala určitě pěstovat i v chladnější poloze někde u zdi, či teplém slunečném místě.Mám vyzkoušeno u víc odrůd, že rostliny v nádobách plodí mnohem dřív než ve volné půdě, a dokonce i foliáku.Další dobrou biftekovou odrůdou je španělské Negro Almeria-loni pěstováno foliák, i kýbl.Je též menšího vzrůstu.Letos mám jen v kýblu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika