Česká rajčata



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 5.149 (?) 
4.7.2013 16:52, zobrazeno: 155315x

Příští rok se chci soustředit na pěstování českých nehybridních rajčat:

Citrina, Hana, Karla, Oranže, Perun, Radana, Zlatava, herodes a Hugo.

Pokud máte někdo zkušenosti s těmito odrůdami, tak by mě zajímal Váš názor zejména na chuť a úrodnost. Pokud by byly nějaké fotografie celých rostlin, plodů ev. jejich řezů, byl bych vděčný za jejich sdílení.

                    Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 4.7.2013 19:35

tak Perun mám letos poprvé, a jednu sazenici Herodes.Odrůdy Hana, Citrina mám už koupené na příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.114 (?), 4.7.2013 20:51

Kdysi jsem zkoušel Hanu - nějak si nevybavuji její chuť ani jak plodila, Perun už ne - moc bujný, plody vždy popraskaly, Zlatavu mám letos poprvé, takže hodnotit nemohu, Karla moc úrodná nebyla, ale měla velice chutné plody a krásně tmavě červeně vybarvené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 3.141 (?), 4.7.2013 21:22

Pěstoval jsem Oranže, Perun a Zlatavu. Nejlepší z nich bylo Oranže. Perun a Zlatavu nikdo z rodiny nechtěl - chuť byla supermaketová. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 4.7.2013 21:59

Já pěstovala po dva roky Radanu, ve skleníku hodně plodná ale dost praskala a chut moučnatá. Citronky Citrinu pěstuji stále, je u nás oblíbená a hodně plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 4.7.2013 22:29

Z výše uvedených jsem pěstoval:

Citrina - Dobré rajče se zajímavou chutí

Perun - masité, jalové, nahradil jsem ho Ildim

Radana - rajče max. tak na okrasu, jinak k ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 5.7.2013 7:49

Oranže jsem měla bylo výborné zajímavá barva a chuťově se podobala masitým rajčatům, pokud se nechala přezrát tak brzo zmoučnatěla dá se i sušit. Zlatavu mám letos poprvé zatím má první malé plody, je to krásná robusní rostlina, má tmavě zelenou zdravou barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.7.2013 7:52

Perun uz nechci nikdy, je jalovy, moucny, jedina vyhoda je jeho velika ranost

Citrina - mit jej nemusim, mam jen jako zpestreni, ale plodi více nez jine, postupne zmensuje plody

Zlatava-originální barva, mimoradna odolnost na praskani, rana, neprezrava, po vyzrani je chutove perfektní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 5.7.2013 8:24

Perun mám prvýkrát a som spokojný, plody treba nechať na rastline dlhšie, až chytia okrovú farbu, vtedy sú zrelé a ich chuť je príjemná.

Má veľmi bujný rast, čo je troška nevýhoda, ale je ranný, u mňa dokonca skorší než stupické či bejbino.

Uvidím, ako na tom bude s úrodnosťou a chuťou ildy a na budúci rok už budem pestovať asi len jednu z nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 5.149 (?), 18.1.2014 18:35

Dnes jsem prakticky zahájil rajčatovou sezónu 2014. Tak jak jsem si předsevzal, budu letos mimo jiné pěstovat také česká rajčata (mám dojem, že mám nebo budu mít semena cca 22 odrůd). Sezónu jsem zahájil výsevem semen odrůd z okruhu Stupických rajčat tak abych je mohl porovnat, což eminentně zajímá mé přátele za oceánem. Konkrétně se jedná o semena Stupického polního raného, Stupického skleníkového, Stupice (ve světě velmi oblíbená odrůda) a Moravský div (obchodní název rajčete prodávaného v Rusku a následně převezeného do USA). Měl jsem od Mirka ještě dvě semínka podnože Strong, tak jsem je také vysel- chci na ně naroubovat nějaké Stupické polní rané. Z tohoto výsevu budu od každé odrůdy pěstovat jednu rostlinu v kbelíku na lodžii. Pokud mně moc nepřerostou tak bych použil některé i pro výsadbu ven, ale počítám, že pro venkovní výsadbu budu vysévat až asi tak za měsíc.
           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika