Česká rajčata



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
27.10.2016 8:27

Tak už mám semena toho Vrbičanského nízkého. Koupil jsem je v Anglii, kam se dostala z USA s poněkud zkomoleným jménem Urbikany. Byla vyšlechtěna pro pěstování v pařeništi a tak už teď mám osazený rám a vyhloubený prostor pro koňský hnůj, aby se mně půda na jaře příštího roku brzy dostatečně zahřála.

                 Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 27.10.2016 8:27

Tak už mám semena toho Vrbičanského nízkého. Koupil jsem je v Anglii, kam se dostala z USA s poněkud zkomoleným jménem Urbikany. Byla vyšlechtěna pro pěstování v pařeništi a tak už teď mám osazený rám a vyhloubený prostor pro koňský hnůj, aby se mně půda na jaře příštího roku brzy dostatečně zahřála.

                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 12.11.2016 9:28

My, milovníci rajčat se zase máme na co těšit. Firma Moravoseed dává na trh tři zajímavé nové odrůdy rajčat, Rubinka, Gallant F1 a Charmant F1. Rubinku a Charmant F1 jsem chutnal a moc mně chutnaly. Tyto odrůdy by měly být také velmi úrodné viz.fota, která jsem pořídil na Polním dnu 2015 v Lednici.

                        Vladimír

                                                  

Rubinka
Rubinka
Gallant F1
Gallant F1
Charmant F1
Charmant F1
Ochutnávka 1
Ochutnávka 1
Ochutnávka 2
Ochutnávka 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.243 (?), 12.11.2016 11:25

mne pripominaju bejbino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 12.11.2016 13:56

Čím Vám tak připomínají Bejbino (které z nich). Mně v žádném případě Bejbino nepřipomínali, možná velikostí Gallant F1, ale chuť nevím, protože jsem ho nikdy nejedl.

                             Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.243 (?), 12.11.2016 17:17

strapce plodov a velkost - tym mi pripominaju bejbino. Kedze som ich nejedol, tak neviem aku maju chut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 12.11.2016 14:30

Viděla bych jeden menší problém - prodávají je jen volně vážená, cena dost vysoká (85 - 108 tis/kg), nejmenší odběr 1 g, poštovné a manipulační poplatky víc než vysoké frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 195.225 (?), 12.11.2016 15:27

Som taky standardny pestovatel paradajok, medzi desiatimi odrodami nechybali ani 3 ceske (skoda, ze tohtorocne podmienky paradajkam velmi nezicili, a to som z Bratislavy, kde chvalabohu vyrastie vsetko:)

Zlatava - fantasticky pozitok, nadherna dizajnovo na reze, sladucka, v podstate kazda chodza okolo nej znamenala nepretrzitu degustaciu, uroda co sa tyka mnozstva stredna, nebolo ani vela, ani malo... mnam

Bejbino - fajn chutna, prijemna paradajka, vyssia uroda, ako zlatava v pocte, buduci rok bude...

Stupicke polni ranne - nielenze nebolo ranne, ale takmer ani ziadne nebolo. na 2 rastlinach 5! kusov za celu sezonu, buduci rok pude :)

V paradajkach to chce u mna dalsie vzdelavanie, tak piste, nech viem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 15.11.2016 9:03

Podle informací z obchodního oddělení Moravoseedu by měla být semena nových rajčat od půlky prosince k dispozici i v hobby balení (barevné sáčky).

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 21.11.2016 9:06

Dnes mne obchodní ředitel Moravoseedu Ing. Růžička ujistil, že semena výše uvedených odrůd rajčat v hobby balení budou nejpozději začátkem roku k dostání v obchodech.

                             Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 20.5.2017 5:15

Včera dopoledne jsem udělal konstrukci (takovou hrazdu) nad českými tyčkovými rajčaty (a jejich příbuznými), ke každému rajčatu jsem spustil spirálu, všechny zálistky jsem vyštípal a hlavní stonek nasměroval do spirály. Rostliny už většinou kvetou. Teď budu minimálně čtrnáct dní jen sledovat jak se jim vede (pochopitelně nějaká ta zálivka mne nemine). Letos mám tento sortiment (většinou po jedné rostlině):

Stupické polní rané (od všech čekých dodavatelů semen), Stupické skleníkové, Tamina, Matina, Mikado, Tornádo F1, Toro F1, Uragán F1, Orkádo F1, Gallant F1, Bejbino F1, Start F1, Torino F1 a Sonet F1. Jediná sazenice Pálava se mně zlomila a tak tuto odrůdu budu muset letos oželet. Do nákupu semen jsem dal letos dost peněz, ale co bych neudělal proto abych všechna tato rajčata neochutnal a neporovnal jejich chuť a rannost. Jen nevím, co budu dělat s tou kupou semen, která mně zbyla.wink


Vladimír
PS.: Bohužel ty spirály na té fotce nejsou vidět

Česká rajčata
Česká rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika