Česká rajčata



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?)
30.8.2014 15:07

Já mám nejraději chuť Start F1, z těch, které jsou na obrázku mne zaujala ještě Zlatava a z těch, které nejsou na těchto obrázcích supersladké a chutné Goldkrone. To je o mé chuti.

                             Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 25.8.2014 23:17

Pár obrázků českých rajčat tak jak je budu dávat do Tatiana´s TOMATO base v Kanadě.

               Mr Big

Albertovské žluté
Albertovské žluté
Leščukovo oranžové
Leščukovo oranžové
Oranže
Oranže
Pavlína
Pavlína
Slivovité červené
Slivovité červené
Start F1
Start F1
Zlatava
Zlatava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 29.8.2014 12:35

hezké.a jak by jste je hodnotil podle chuti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 30.8.2014 15:07

Já mám nejraději chuť Start F1, z těch, které jsou na obrázku mne zaujala ještě Zlatava a z těch, které nejsou na těchto obrázcích supersladké a chutné Goldkrone. To je o mé chuti.

                             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 30.8.2014 15:53

A to Leščukovo oranžové byste charakterizoval jak.Plody se zdají velké, co plodnost, rannost,odolnost? Vypadají nádherně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 30.8.2014 18:33

Leščukovo oranžové je pěkné, poměrně velké oranžové rajče, kulovité, průměr okolo 75 mm, hmotnost cca 180 g. U mne to bylo pozdní rajče, ne a ne uzrát. Ze dvou rostlin jsem sklidil pouze šest rajčat. Dnes dopoledne jsem shodou okolností jedno chutnal. Nevím jak to nazvat, snad maso, tak to bylo skoro bez chuti, ten gel uvnitř byl dost nakyslý. Při srovnání se Zlatavou, kterou jsem měl s ním, jednoznačně Lešukovo prohrálo. Mám ještě jedno Leščukovo už pěkně oranžové, které nechám ještě víc dozrát, a několik na rostlinách, tak to zkusím ještě jednou posoudit. Jinak KBX to určitě nebude.

                                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 30.8.2014 18:43

Tak to je škoda, vypadá krásně, ony ty staré odrůdy asi plodí méně, a ta chuť, to je individuální, a taky to chce asi sníst víc plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 28.9.2014 11:26

Nevíte někdo náhodou co by to mohlo být za rajče? Czech's Excellent Yellow (Vynikající české žluté), stará odrůda někdy ze sedmdesátých let minulého století, poloranná, tyčková, kulaté žluté plody s narůžovělou dužninou uprostřed a v blízkosti květního konce rajčete o váze 40-80 gramů, 2-3 komory. Velmi dobrá mírné sladká chuť, jen s nádechem kyselosti. Předem děkuji za každý tip.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 1.10.2014 16:58

Musím to své hodnocení Leščukova ještě poopravit, Opravdu se chuť zlepšila, hlavně se mně zdálo sladší. Pozitivní bylo, že vydrželo na polici nejdéle ze všech rajčat, aniž by se projevily nějaké vady. Důvodem bylo také trochu to, že jsem do toho neměl chuť, ale nakonec jsem si z toho udělal poslední rajčatový salát a bylo to vynikající. Jjistě budu pěstovat, asi dvě rostliny.

Ještě jsem zde nedal fotku Goldkrone, oblíbeného rajčete pana Vimona a od letoška i mne. Tak tady je.

                      Vladimír

Goldkrone
Goldkrone
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 10.12.2014 8:17

Sezóna 2015 pomalu klepá na dveře. Pochopitelně budu pokračovat v poznávání a hodnocení český odrůd. Z těch co jsem letos pěstoval budu také v roce 2015 pěstovat:
Čtyři varianty Stupického (polní rané, skleníkové, Stupice a Moravský div), čtyři nové cherry rajčata ze SEMA (Bibi, Mini,Datlo, Valdo), Godkrone, Zlatavu, Herodes, Oranže (keř.), rajčata z Gengelu Vaňkovo hroznovité, Slivovité červené a Leščukovo oranžové.
Z nových Brutus a Hugo z Moravoseedu, Šejk (keř.) a Pavlína (keř.) obě ze SEMA,  rajčata jejichž semena jsem dostal darem od Kateřiny Š. -Taiko, Citrína, Hana(keř.) a Terion (keř.),rajčata jejichž semena jsem koupil v Kanadě – Olomovic a Czech´s bush (obě keř.). Jestli dobře počítám, tak je to 25 odrůd, což je až dost. Mám ještě slíbená nějaká semena starých českých odrůd, ale nevím jestli něco dostanu.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.22 (?), 10.12.2014 11:06

Chybí vám tam dobré odrůdy, ale vy na ně někdy příjdete.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika