Bulharské odrůdy rajčat



LoGa - (26) - 86.166 (?) 
14.4.2015 21:59, zobrazeno: 10295x

Zdravím vespolek :-)

několikrát jsem narazila na zmínku o bulharských odrůdách rajčat - Kaspijskij rozovyj, Varna, Bulgaria, Sofia.. 

Ale zatím jsem nenašla prodej semen, ani bližší popis. Vy, kteří je pěstujete, přijďte se podělit o bližší info :-) Co je na těchto odrůdách tak ohromující a odkud máte semínka? :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
LoGa - (26) - 86.166 (?), 23.4.2015 1:22

Najednou nikdo s odrůdami Kaspičan a Sofia atd není k mání? ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 173.17 (?), 23.4.2015 7:02

Asi nikdo mimo 67.21 tyto odrůdy u nás nepěstuje. Jestli 67.21 vůbec diskuzi na Zahrada.cz ještě sleduje taky nikdo neví. 

                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?), 23.4.2015 13:54

Díval jsem se na dva bulharské weby nabízející semena rajčat, ale odrůdy Sofia, Varna, Kaspičan či Bulgaria v nabídce nemají. Jsou to pravděpodobně starší odrůdy. Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 173.17 (?), 24.4.2015 6:45

Nebo byl někdo v Bulharsku na dovolené, utrhl si tam rajčata a nazval je Bulharskými zeměpisnými názvy. Jen mně není jasné proč Kaspičan?laugh

Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?), 24.4.2015 8:39


Až takkhle bych to neviděl. Na německém webu Tomaten-Atlas je uvedeno několik odrůd s přívlastkem Bulgarian a jedna s názvem Bulgarski, takže mezi nimi by se mohla nacházet ta údajná Bulgaria. Sofii tam uvádějí přímo. Kaspičan bo mohla být ruská odrůda Kaspijskij rozovij (Kaspian Pink). Varnu jsem nenašel. To víte, více by k tomu mohl sdělit pán, který před léty tyto odrůdy na tomto webu jmenoval, ale bohužel se odmlčel. Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 173.17 (?), 24.4.2015 19:36

Ten příspěvek není vůbec starý. Je z loňského roku. Problém je ten, že pokud autor tohoto příspěvku se dívá na Zahrada.cz asi tak jednou týdně, tak pochybuji, že vůbec zjistí, že zde od LoGa byl nějaký dotaz na něho a na jím pěstovaná bulharská rajčata, která zná jen on. V žádném případě se nejedná o odrůdy, jejichž originální semena mohl někde v EU koupit v obchodě (nejsou v katalogu povolených odrůd). Jinak pokud se ozve, tak bude asi konstatovat to co v původním příspěvku, jestli se bude ochoten podělit o semena je otázkou.

                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika