Bio postrik na plisen okurek a rajcat



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
1.9.2014 22:43

Tak jasne, rozsiruje se to do okoli, ale na vynosy a trvanlivost to nema vliv, aspon jsem to nezaznamenala, akorat listy hazu do popelnice misto kompostu, ale ani na patizonech to nijak nevadi. Jestli se muzu zeptat, do jake velikosti pestujete patizon a jak zpracovavate. Nejak nevim, co s tim.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 30.8.2014 22:38

Bio nebio... Stříknul jsem dnes Ortivou. Bude-li pěkné září, bude možná ještě 30 kg rajčat (25 rostlin). Kolem mají rajčata už v čudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.92 (?), 31.8.2014 7:45

U mne rajcata zatim taky v pohode, tlak na plisen zda se byt maly. Spis jsem zjara zaznamenal venku (ve skleniku nikoliv) vyskyt septoriozy a to i na cuketach, coz drive nabyvalo. Mate i cukety a delate na nich postrik? Kdy s postrikem zacinate? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 31.8.2014 8:26

Cuketě moc nefandím, ale letos jednu máme. Moc jsem ji nestříkal (sem tam s okurkami zhruba od poloviny čevence). Má padlí a už zaplaťpánbu dodělává. Vedle mám dvě tykve na vydlabávání pro kluky. Ty mají také padlí, ale držím ho Ortivou, Talentem a Sulikolem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.92 (?), 31.8.2014 8:47

Cukety mivam 2, zelenou, zlutou (ted jsem je zrusil), je to jen takove zpestreni. Septorioza se objevila uz nekdy v cervnu, o neco pozdeji padli. To je na nic, starat se o postrik u takovych zbytnych rostlin, obvykle na ne zapomenu a michat dalsi se mi nechce. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 31.8.2014 9:06

Cuketam padli vubec nevadi, normalne plodi dal. Ne tak dlouho, ale dost na dobrou urodu bez postriku. Dekuji vsem za rady k bio postrikum, neco si z toho vyberu. Omlouvam se vsem, kterym vadi psani bez hacku. Ja napr. mam jen anglickou klavesnici, takze se to pro me velmi pracne zkouset ktera klavesa co napise. Nekdy si tu praci dam, ale vetsinou jsem ve spechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.92 (?), 31.8.2014 9:52

Cukety s padlim plodi dal, ale ze by jim vubec nevadilo, bych netvrdil. Navic se mi padli z cuket rozsirilo na patison, coz drive nebyvalo. Pobliz mam maliny, loni se mi zdalo, ze maji taky padli (od cuket). Takze bud nepestovat nebo postrikat. Taky pouzivam jen anglickou klavesnici. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 1.9.2014 22:43

Tak jasne, rozsiruje se to do okoli, ale na vynosy a trvanlivost to nema vliv, aspon jsem to nezaznamenala, akorat listy hazu do popelnice misto kompostu, ale ani na patizonech to nijak nevadi. Jestli se muzu zeptat, do jake velikosti pestujete patizon a jak zpracovavate. Nejak nevim, co s tim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 2.9.2014 9:03

Na trvanlivost cuket padli asi vliv nema, ale zasazeni asimilacni plochy listu ma jiste vliv na rust a vynosy. Nemusi to vadit, zejmena v teple poloze, kde cukety rychle rostou, pokud maji dostatek vlahy. Mne to tedy vadi i na patisonu, pokud jdu okolo, tak mne to vytaci. Pristi rok zrejme cca 2-3 tydny po vysadbe provedu postrik Topas+Dithane (padli+septorioza).

Patison pestujeme do velikosti (prumeru) cca 20-25 cm. Kuchynske zpracovani ma na starosti ta cast familie, ktera se systematicky vyhyba radne praci na zahrade, takze Vam recepty neporadim. Posledni dobou se delaji placky na zpusob bramboraku, chut mi pripomina kvetak (domaci nikoliv kupovany), s plackami z cuket nesrovnatelne lepsi, da se rici, ze i chutnejsi nez bramborak (ale ten je jiste dobry). Take se daji obalit a osmazit (snad je nutno nechat nejakou dobu namacet). Zalezi taky na tom, zda Vam smazena strava prijde dostatecne 'zdrava'. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 3.9.2014 11:47

a do bramboraku loupete ci delate i se slupkou, bojuji se skrabanim. JInak proti smazenym jidlum nic nemam, jen se to nesmi prehanet. Jasne je, ze zdrave to neni, ale ecka v konzervach jsou jiste horsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 3.9.2014 12:28

Myslim, ze se to strouha bez slupky. Nemusite to snad skrabat, staci okrajet, kdyz jich mate nadbytek i s padlim. Ale radsi mrknete na nejaky recepty, nejsem odbornik na vareni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika