Bifteková rajčata



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?) 
29.7.2012 15:59, zobrazeno: 115157x

Ráno jsem si dal na chleba s máslem rajče Cuor di Bue a stejně jako pan Radouš bych mu dal známku mezi dvojkou a trojkou. Beefmaster, který jsem jedl předtím se mně zdál o něco chutnější- rajčatovější chuť, hodnotil bych tak 2.

Nevydržel jsem a odpoledne jsem si nařezal plátky z obou typů rajčat, zakápl jsem je olivovým olejem, dal čerstvou bazalku a trochu zasypal balkánským sýrem. Salát ala Caprese to sice nebyl, ale moc jsem si pochutnal, mezi rajčaty jsem ani nějaký větší rozdíl nepoznal. Jen Cuor do Bue má podstaně silněší slupku a bylo to cítit. Při této příležitosti jsem si vzpoměl, že když jsem nesl v týdnu jedno rajče Beefmaster ze zahrady mezi ostatními rajčaty, tak puklo a za půl dne mělo v tomto místě tendenci kvasit.Velmi háklivé na otlačení.

Už se těším mám na zahradě jedno dozrávající Marmande a při té příležitosti si koupím mozarellu a udělám si originál Caprese.

      Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 29.7.2012 16:23

Jak jsem to psal, tak jsem úplně zapoměl na obrázek.

        Mr Big

Rajče Cuor di Bue a Beefmaster
Rajče Cuor di Bue a Beefmaster
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 29.7.2012 17:35

no pristi rok si kupuji Albengu F1-vari z ni Ital z Primy, tak jsem zvědav jak to dopadne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 29.7.2012 21:17

Beefmaster je výborný také po dozrání ze zeleného stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 29.7.2012 21:25

Taky si představuji, že je podtrhnu když budou mít růžovou barvu- já tak sklízím řadu odrůd, zejména na počátku sezóny.

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 29.7.2012 21:22

Je to hybridní forma Cuor di Bue. Pokud máte možnost sehnat si tato semena, tak je to podle mne dobrá volba. Dle mých letošních zkušeností ze čtyř typů rajčete San Marzano, které pěstuji, se mi jeví jako nejlepší Corzaro, které je jediné uvedeno jako hybrid. Albenga by měla být hybrid vysoce výnosný a lze ji pěstovat jak ve skleníku tak i venku (informace z internetu).

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.143 (?), 30.7.2012 8:38

Mě letos San Marzano pomrzlo když jsem ho dala brzy ven a jediné masité rajče co jsem sehnala ze sazenic byl Brutus, tak jsem zvědavá jaké bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 30.7.2012 11:57

Letos pěstuji venku tři odrůdy těchto velkých rajčat (Býčí srdce, Býší srdce růžové a Volove serdce) a od počátku to stojí za velký kulový. Rostliny patří k nejvíce napadeným chorobami, plody mají mnohdy nechutné tvary, praskají a kvalita je ještě horší. Ještě není zralé a už je měkké, než ho po utržení donesu domů utržení tak je doslova "na měkký šrot" a většina se vyhodí. Jediné plus co mají tak je jejich ranost. Opět pršelo takže se není co divit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 30.7.2012 19:53

Já mám Cuor di Bue od firmy Seva Seed, plody vpadají úplně jinak než na obrýzku. Ale to mně vůb ec nevadí. Dobře mně rostou a pravidelně sklízím. Jsou menší než Beefmaster, ale zase je jich více nasazených. Jinak sklízím jakmile dosáhnou světle červenou barvu. Na připojených obrázcích dnešní sklizeň a rostliny na zahradě.

                        Mr Big

Beefmaster,Cuor di Bue,Marmande
Beefmaster,Cuor di Bue,Marmande
Beefmaster
Beefmaster
Cuor di Bue
Cuor di Bue
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 31.7.2012 21:38

Jsem trochu v rozpacích, protože mám dvě rostliny Orange Strawberry a z jedné jsou plody tvrdé, vodové a bez chuti a z druhé jsou vynikající sladké s rajčatovou chutí. Obě rostliny jsou hned vedle sebe ve skleníku u zdi, tak to trošku nechápu. Jinak tahle rajčata mají velkou výhodu, stačí jedno a jsou plátky na dvě pizzy a ještě zbude na zakousnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika