Bakteriální schnutí rajčete?



host - 33.3 (?) 
15.6.2015 17:55, zobrazeno: 5807x

Mám nasazeno z vlastních sazenic (semena koupeny) skoro 50 rajčat, 3 druhy. A u jednoho se mě ze dne na den stalo to že zesvětlelo, stav se zatím pár dní nemění.. Hledám a hledám na netu co by to mohlo být, a jediné co by trošku odpovídalo je bakteriální schnutí.. Jedna strana listu zelená jak má být, druhá světlá a výše už světlá celá rostlina.. Žádné další symptomy už ale neodpovídají, aspoň zatím. Mám strach ať se mě to nepřenese na další.. Neporadí někdo? Druhá věc co mě ještě napadá, naprosto děsně u nás řádí hraboši, záhonky mám proryté, při zalévání se propadá hlína. Někdy i zpola kolem rajčete, ale jak ho zaliju hlínu dohrnu a jede se dál, zatím ještě žádné neuschlo.. Přikládám foto toho nemocného, díky, Petr


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.3 (?), 15.6.2015 17:55

Detail listu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 15.6.2015 17:56

A ješte foto kde je víc patrná změna barvy oproti ostaním


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 16.6.2015 6:42

Abych pravdu řekl, já tam moc té žluté nevidím. Jinak se mně opravdu zdá, že některé listy jsou stočeny nahoru, což by mohlo znamenat nedostatek vody (zálivková voda možná odteče norou vytvořenou hraboši). Pokud jde o bakteriální vadnutí, tak si myslím, že po pěti dnech už byste z toho rajčete neměl nic. U této choroby je také uváděno, že listy žloutnou a usychají postupně od spodních směrem nahoru. Jestli Vás to uklidní, tak já taky každý rok mám jednu dvě sazenice, které nerostou, často také uhynou a nevím proč. Prostě tak to je. Důležité je, že těch dalších čtyřicet devět je OK.

                               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.246 (?), 16.6.2015 9:56

Díky za info. Asi to bude těmi hraboši, zničena větší část kořenů. Zkusil jsem právě jen u tohoto jednoho zvětšit zálivku když jsem si toho všiml, ale stav se nemění. Ono nezežloutlo, jen divně zesvětlelo oproti všem ostatním, nejvíc je to patrné na první fotce. A zůstalo tak. O jednu rostlinu víc nebo míň nehraje roli, jen jsem se lekl co to je a jestli se to nerozšíří na zbytek sazenic. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika