Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?



kyprik - (49) - 8.42 (?)
1.8.2014 8:32

Případné křížení muškátových či velkoplodých tykví jsem doposud nijak neřešil, vlastně jsem pořád používal zakoupené osivo z několika zdrojů, co se týká zrovna Musquee de Provence, tak ještě před dvěma nebo třemi lety se mi zdálo, že na našem trhu je nedostupné, proto jsem je měl objednané ze zahraničí, letos jsem ho však již viděl v nabídce hobby supermarketů. Letos jsem však již částečně použil osivo ze svých zdrojů, tak jsem zvědavý jaký bude výsledek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 30.7.2014 17:54

Musquee de Provence je opravdu velká a já ji pěstuji i z jisté noblesnosti a jiste reklamy, kterou po svete má, akorád mi je lito ji utrhnout a ochutnat zelenou, ale pokud je sklutecne zrala a chutna i v zelenem stavu..? Tak ji rad ochutnam, Sucrine du Berry mam letos prvne. Letos tak pozdni tyto muskatovky nejsou, takze i plodu u techto typu bude nejspise vic, i ona M.de Provence již ma nasazeno, coz vloni bylo az behem pulky srpna-pak uz jde vyvoj rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kyprik - (49) - 8.42 (?), 31.7.2014 11:28

Jak jsem psal, tak nechávám vždy muškátové tykve uskladnit (vydrží s přehledem několik měsíců), totéž platí i pro Muscee de Provence. Nikdy jsem ji nekonzumoval hned po sklizni, když je ještě zelená úplně nebo zelená s nažloutlými partiemi. Jednak si myslím, že právě skladováním získává na té správné kvalitě a chuti a také proto, že na podzim je zahrada štědrá na další druhy zeleniny, které tak dlouho nevydrží a musí se sníst přednostně (rajčata, papriky, okurky, cukety atd.). V zimě potom přichází na řadu zimní tykve a to podle toho, jak dlouho se dají skladovat. Například Hokkaida nepatří k těm nejtrvanlivějším (ale záleží kus od kusu - jak je plod vyzrálý, pokud byl při sklizni poškozen), Muscee de Provence konzumujeme někdy po Vánocích a jsou některé druhy velkoplodých tykví, které vydrží do května i déle (např. šedomodré tykve velkoplodé - Sweet Meat, Crown Prince F1, Bleu de Hongrie, Sampson F1 atd.). Posílám fotografie Muscee de Provence hned po sklizni a po několika měsíčním skladování, kdy změní barvu ze zelené na žlutohnědou.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 175.210 (?), 31.7.2014 12:25

 jak resite krizeni techto dyni? Kazdy rok zajistujete nova seminka nebo balite kvety do igelitu? Me se totiz casto spalily...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kyprik - (49) - 8.42 (?), 1.8.2014 8:32

Případné křížení muškátových či velkoplodých tykví jsem doposud nijak neřešil, vlastně jsem pořád používal zakoupené osivo z několika zdrojů, co se týká zrovna Musquee de Provence, tak ještě před dvěma nebo třemi lety se mi zdálo, že na našem trhu je nedostupné, proto jsem je měl objednané ze zahraničí, letos jsem ho však již viděl v nabídce hobby supermarketů. Letos jsem však již částečně použil osivo ze svých zdrojů, tak jsem zvědavý jaký bude výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 1.8.2014 22:28

hybridni sorty se museji kupovat, to je jasne, ale ty nejoblibenejsi musim zkrátka jejich kvety izolovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 2.8.2014 13:28

A jak to presne delate? Me se sacek neosvedcil. Kvet se potil nebo spalil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 2.8.2014 14:26

udelate si sacek ze starych zaclon nebo lze vyuzit plastove sacky, ve kteych se prodavaji cibuloviny, pred opylenim otrham kvetni platky, opylim a zas zakryji sackem, ovazu visackou na dratku a je to, musite pak hlidat jak se zacne zvetsovat pod a vcas odstranit, pak uz nechate jen visacku na plodu, akorad den pred kvetenim je nutne navleci sacek kvuli vcelam..

opyluji si hlavne dyne, ktere se zde neprodavaji a jejich nasledna koupe je dost drahá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 8.8.2014 11:21

Dekuji za radu, zaclon je dost. Porad me udivuje, co Cech nevymysli. Ja bohuzel nebudu Cech, protoze jen kopiruji, nic me nenapadne. No ale proto chodím sem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.8.2014 13:17

standardně se používají papírové sáčky. Kdysi běžné sáčky z pergamenového papíru. Dobře se na ně píše popiska obyčejnou nebo inkoustovou tužkou a plod si je sám roztrhne. Zavazování se dělá roubovací pvc páskou nebo silikonovou gumičkou, ta se roztáhne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 31.7.2014 17:55

no je radost se na tuto sortu jen divat, my akorad doma udelali polevku z muskatove Long de Nice a to je z lonskeho podzimu, tak dlouho vydrzela a kdo vi jak by jeste vydrzela! Takze urcite spokojenost, jeste mam jednu malou špagetovou-sice nepatri k dlouhodobě skladovatelnym, ale jak je videt kazdy kus je jiný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika