Ako dlho vám žijú uhorky- celkové trvanie kultúry



host - 106.241 (?) 
9.1.2017 11:46, zobrazeno: 2536x

Minulý rok som si začal pestovať vlastné priesady uhoriek, keďže sa mi dosť často stávalo, že sa do fóliovníka (kupované priesady) dostali nakladačky či poľné horké uhorky. Začínal som v marci výsevom semiačok- južné okno v dome, pokovené trojsklo, cca 23°C + prisvetlenie rôznymi pestovateľskými led svetlami. Priesady nehnojené, sýto zelené, primeraného vzrastu (bez dosvetlenia by sa vyťahovali, mal som pár skúšobne bokom). Začiatkom apríla vysadenie do temperovaného (min 10°C) fóliovníka na južnom Slovensku. Pestované na vertiko systém. Úroda dobrá, len asi v júni sa začali objavovať prvé problémy a koncom júla všetky pravdepodobne odišli na pleseň uhorkovú. Boli medzi nimi aj mladšie rastliny, ktoré tiež uhynuli. Tento rok plánujem preventívne začať s postrekovaním proti plesni v júni. Oplatí sa ešte v júli postrekovať uhorky, keď v zväčša uvádzajú maximálny vek uhoriek na cca 5+ mesiacov? Preto sa pýtam:

Ako dlho Vám uhorky prežijú od zasadenia semiačka? 

Alebo by sa oplatilo počkať mesiac a urobiť novú výsadbu? 

Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 197.201 (?), 9.1.2017 12:32

Isteže, postrekmi a vrúbľovaním na odolné podnože sa dá o istý čas predĺžiť životnosť týchto rastlín, no ťažko dosiahnete viac, ako cca mesiac rozdiel. Detto pri preventívnom postrekovaní výťažkami z morských rias (Alginure a pod.). Je to ale dosť nerentabilné, a neraz i časovo náročné. Oveľa viac sa preto oplatí postupné vysievanie s cca 14 a viac dňovým odstupom, i tu však ale treba dbať na to, aby sa nám najmä uprostred sezóny a k jej koncu mladé rastlinky nenainfikovali od tých starších... A zaznamenali sme tam i ešte jeden zaujímavý moment - mladšie rastlinky sa neinfikovali rôznymi chorobami ani tak vzdušnou cestou, ale najmä pôdou a v nej sa šíriacimi hubami, plesňami, ba dokonca i vírusmi. A to najmä pri zálievke rôznymi jarčekmi. Aj z tohoto dôvodu sme preto radšej prešli na pestovanie vo vreciach alebo v plastových nádobách s riadne prepareným alebo inak vydezinfikovaným pestovateľským substrátom a s adresnou zálievkou nezávadnou vodou priamo ku koreňom konkrétnej rastlinky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika