Ačokča



Stránky: 1,  2,  3   
host 
13.4.2004 19:51, zobrazeno: 61882x
potřebuji vědět vše o ačokči!!!spěchá díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 15.4.2004 12:11
Dnes, t.j. 15.4. jsem získala od kolegy z práce několik semínek "ačokči" - mám přislíben i písemný návod k pěstování. Jakmile obdržím - ráda zašlu. Předběžně - popínavá rostlina s malými plody (výsev k plotu, event., kde se dá plazit do výšky) tvar papriky, plné šťavnaté plody, chuti paprika - okurek, trhají se malé, jinak jsou semínka tvrdá a musí se vyloupat. Zdravím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 16.4.2004 7:13
Slíbený výtah: americká chlupatá okurka (Cyclantera pedata), výsev vždy 2 semínka 40-50 cm od sebe, velmi dekorativní rostlina, hvězdicovité listy, podlouhlé zašpičatělé plody, ke konzumaci sbírat 3-4 cm veliké. Jíst se dají syrové, naložené jako běžné okurky, dušené spolu s další zeleninou, anebo do zeleninových salátů. Přerostlý plod 10-12 cm se dá rovněž využít, ale už z něj musíme vyjmout tvrdá semínka. Vyzrálý plod obsahuje 6-12 semen. Vysadit se může už teď v dubnu - chránit proti přízemním mrazíkům. Přesadit na stanoviště až po zmrzlých, event. dříve, ale chránit proti mrazu. Vegetační doba trvá do zámrazu a po celou dobu rodí. Roste velmi rychle, bohatě kvete a je pastvou pro včely.Výhodou je její absolutní netečnost na plíseň okurkovou. Rostlinu můžeme vyvazovat jako rajče, anebo ji táhnout podélně, šlahouny dosahují až 8 m délky. Bohatá úroda. Přeji hodně štěstí v pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 6.9.2005 12:41
Já jsem semínka této rostliny získala dnes. Kdo o ní víte něco bližšího, případně návod na pěstování, ráda uvítám. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 6.9.2005 14:19

Jestli jsou to malá černá semínka nepravidelného tvaru o velikosti tak 1 x 1 cm, tak u nás se tomu říká Arčoča. Snad turecká či indická okurka. Na jaře zasadíte semínko do země. Je zbytečné předpěstovávat v truhlíku. Roste hodně rychle a téměř nekonečně. Potřebuje oporu - tyč (musí se navést), plot nebo nějakou síťovinu. Když dorostla výšky cca 2 m, začala jsem všechny výhony zastřihávat. Plody nerostou z květů tak jak známe u normálních paprik či okurek . Musíte je hledat v paždí listů uvnitř keře rostliny. Také nerostou dolů, ale nahoru. Takže špička plodu ve tvaru papričky míří nahoru. Lze je nakládat jako okurky, nebo např použít i do leča. Zajímavá rostlina to je, ale jinak nic moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host, 3.11.2005 17:09
Ačokča peruánská - také jako papriko-okurka. Sázela jsem koncem dubna 4*2 semena k seříznutému kmeni hrušky. Výhony jsme ovíjeli kolem provázků vyvázaných do kužele kolem kmene. Cca ve 2 m výšce jsme je nechali volně spadat zpět k zemi. Poslední plody jsem sklízela koncem října. Vhodné sklízet plody cca 3 cm, přerostlé mají tvrdší slupku a semena. Užívali jsme je k přímému jídlu, do leča a část jsme naložili s okurkami. Přesto, že byla v blízkosti okurek, odolola zůstala zdravá až do zámrazu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.210 (?), 18.6.2006 15:03
Ačokča se dá zavařovat jako okurky v sladkokyselém nálevu.Musí mít dost místa na pnutí.Dobře se mi osvědčilo staré pletivo natažené mezi sloupky.Prorostla na obě strany.Hodně slunce a dobrou zálivku.Když jsou přerostlé dají se jíst jako papriky-rozkrojit,vydlabat semínka a jíst.Mám je druhým rokem. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.71 (?), 21.8.2006 10:50
Acokca se da pestovat uplne stejne jako okurka salatovka.Mel jsem ji nekolik sezon v teplem skleniku a je to nezmar.Venku je jeji rust pomalejsi,zalezi na pocasi.Odchazi s prvnim mrazem.Narocnost,vysadba..vse stejne jako u salatovky.Sklizet opravdu mensi plody(3-4cm)jinak neni tak chutna,semena jsou jiz tvrda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.10 (?), 23.8.2006 17:52
Podívejte se na http://achocha.unas.cz
na těchto stránkách najdete dost informací o této zelenině a i odkazy na další informace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.162 (?), 15.1.2007 8:30
Hladam semena ačokči, kto by mi mohol zopar predat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika