Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Chilli papričky si sám pěstuji již pátým rokem a nikdy jsem nezaznamenal žádný problém, vždy jsem sklidil přiměřenou úrodu - přiměřenou vydané péči :-)
Nikdy jsem nestudoval nic o jejich pěstování a proto vše vychází z mé zkušenosti a "selského rozumu"

Papričky pěstuji ze semínek, vždy si nějaká semínka nechávám a mám tak vždy svoje. Tak trochu se pokouším o něco jako "šlechtění" - nechávám si semínka jen z těch největších či nejlepších...

Když jedu do zahraničí a vidím druh papriček co ještě nemám, neváhám a okamžitě kupuji jednu dvě papričky a semínka nechávám... Bohužel málokdy se povede, že semínka cestu přežijí. Při svých cestách po USA jsem přivezl spoustu druhů mexických papriček, ale cestu nepřežilo ani jedno klíčivé semínko :-(

Následuje stručný popis jak je pěstuji:

1) Již v únoru zasít přímo do půdy v kelímcích, např. od jogurtu. Je možno též napřed nechat naklíčit na vlhké vatě.

2) Když povyrostou na cca 5 cm, rozesadit. Když je dostatek nádob, mohou se rozesadit rovnou do květníků po jedné; když ne, rozesadit ještě do kelímků, ale po jedné

Pro rozesazení používám půdu z kompostu, na dno dám vždy trochu uleželého hnoje (vymrzlý přes zimu). Pro ty co nemají tuto možnost nemohu sloužit žádným umělým hnojivem, ale určitě se dá koupit velmi úrodná půda či substrát.

3) Když jsou papričky po jedné v květníku, je po starosti; v době květu dát ven a pak jen čekat na úrodu.
Jestliže papričky nejsou v dostatečně velké nádobě, ještě před kvetením přesadit do větší.

Papričky mohou být zasazeny např. po 4 kusech ve větších truhlících na muškáty. Dokonce letos mám jednu papričku, kterou jsem z lenosti nepřesadil a nechal ji v malém jogurtovém kelímku a plody má. Sice malé a málo, ale přece...

Rostlinky mají rády hodně tepla a světla, samozřejmě i vláhy. Je dobré nechat je za nejvíce osvětleným oknem. Pokud se ale přendají do nějaké "výhně" (např. můj balkon bez zábradlí, kam svítí slunce od 10 hod. dopoledne do 19 hod. večer), musí ze zalévat i 3x denně ! Prostě zalévám tak, aby byla půda vždy vlhká, ale zase ne moc. Trochu sucha taky nevadí, ale rostlinky by neměly vlhnout.

Tak to jsou veškeré mé zkušenosti, slušná slohová práce.

Přeji hodně zdaru a dobrou chuť :-)

Petr
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika