Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý večer. Doma vypěstovaná zelenina kupované nemůže konkurovat. Souhlasím s Vašimi názory, co se týče času a práce, to nelze srovnávat. Práce na zahradě musí bavit. Píšete, jak vypadá pozemek kolem novostaveb, také to s manželkou sledujeme, co lidé pěstují a chovají. Dále s vámi souhlasím, že je veliká výhoda, pokud minulé generace měli část pozemku vyhraženou na pěstování ovoce a zeleniny, kterou nám připravili. Dále víte, kolikrát jste zahrádku chemicky ošetřily a čím. Byl jsem svědkem toho, že v jednom supermarketu slečna malým 1 l roprašovačem rosila hrušky. Když jsem se jí zeptal co to dělá a proč, odpověděla mi že neví, je jako brigádnice a kolegyně jí to nakázala. Ošetřuji pouze hadovky a rajčata jednou po výsadbě do skleníku proti plísni a molici slabou dávkou, jinak na zeleninu chemii nepoužívám, to by jsme ji mohli rovnou kupovat. Mandelinku vysbíráme ručně a po pár týdnech brambory vyoráme, protože pěstujeme rané odrudy. Bohužel jiná situace je na ovocném sadě, kde se mšici a houbovým chorobám jinak, než chemicky neubráním. Snažím se o tuto ochranu minimálně s nejnižší doporučenou dávkou. Zeleninovou zahrádku přihnojujeme králičím trusem a jak se zelenině daří. O víkendu jsem ještě natrhal do polévky čerstvou zelenou petrželku, která se letos moc vyvedla. Pěstujeme hlavně brambory, cibuli,krmnou řepu, mrkev,rajčata, papriky,porek, petržel,česnek, celer,květák, cukety,libeček, pažitku,brokolici, kapustu,jahody, maliny,švestky, třešně,višně, jablka,blumy, rybízy,kanadskou borůvku, dále si manželka zasadila nějaké koření. Potom je to pšenice a ječmen. Je to práce nula od nuly, respektivě,zisk je minimální, protože,když si spočítáte, kolik jste ušetřili za nákup obilí, tolik vrazíte místnímu JZD za obdělávání a sklizeň. Další bonus je takový, že velký kombajn s velkou žací lištou tam těžko manipuluje. Hříbků z lesa jsem přinesl také požehnaně, tak je alespoň z čeho vařit. Některé druhy zeleniny máme uskladněné ve sklepě v pilinách a něco jsme rozkrájeli do mrazáku. Pěstování zeleniny nechávám na manželce, ovocný sad mám na starosti já a o zvířata se staráme společně, nakonec ve všem si pomůžeme. Roman-Lesnictví a dřevařství

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika