Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pollicina v květináčích pomalu končí a jelikož jsem je sadil poprvé tak je hodnotím takto: chuťove jsou dobrá, starší jsou sladší, neměknou a mají sympatický tvar, slupka není moc tuhá. Jsou větší než jsem počítal (dle obrázku na přebalu) a poněkud nerovnoměrně vyzrávají. Mají jedno velké mínus a to je jejich praskání po dešti, ani Cherrola tolik nepraská a to už je co říct! Pokud je mám v květináči (cca 8-10 l) tak jsem nechal růst dva výhony, ve volné půdě jen jeden. Žluté Ildi jsou zlatý úrodný standard na jídlo i pečení, chybyčky taky mají ale klady je silně válcují. Červené Idyll je menší a sladší než Cherrola ale takové "vodové" s docela pevnou slupkou. Cherolla je dobré malé rajče ale nahradím ho Pollicinem. Další výborné rajče je Bejbino které nemá chybu. Naopak s rajčaty typu Barbados, Pedro apod... končím protože jsou typ supermarketových rajčat která byla vyšlechtěna na přepravu a skladování - jsou tvrdá a na řezu je dužina bílá. Další kapitola jsou odrůdy z které mám z Ruska ale zatím zrají velmi málo protože počasí bylo sviňa. Zajímavě vypadá Černý maur (jak černé Pollicino) a rovněž úrodný Kaspar. Chuťově mi připadají "rajčatovější" než naše odrůdy (ale ty taky kdysi bývaly!) a je jedno zda se jedná o černé, červené nebo žluté rajče. Doufám že se počasí nějak dramaticky nezhorší, dozraje všech čtyřicet odrůd a budu moci degustovat a selektovat na další rok. A ještě k balkonovým - ta splnila svůj účel a jak začala zrát klasická tak jsem většinu balkonovek vyhodil. Mirek
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika