Zná někdo tento plevel?



host - 12.3 (?) 
7.11.2015 15:17, zobrazeno: 6732x

Dobrý den,

neznáte někdo prosím tento druh? Válčíme s tím po celé zahradě, ale je to zoufalý boj. Snažím se hledat na netu dle fotek, ale nenašel jsem zatím shodu.

Děkuji, Martin

Pomůže někdo s identifikací plevele?
Pomůže někdo s identifikací plevele?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 56.166 (?), 7.11.2015 15:37

Bršlice kozí noha (Aegopodium podagraria)

Ten boj poznám. Permakulturisti si v nej síce "libují", ale mať ju po celej záhrade a nič iné na nej, to nie je moja predstava záhrady

Mne pomáha len pravidelné udržiavanie, tj časté kosenie a okopávanie. Inak veľmi zapleveluje a vysiluje pôdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.3 (?), 7.11.2015 16:01

A nedalo by se to alespoň vytlačit nějakou jinou trávou nebo něčím více estetickým? V záhonech se to dá nějak udržovat, ale na ostatních místech je to výběr buďto bršlice a nebo nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 7.11.2015 18:48

Přečtěte si tuto diskuzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.3 (?), 7.11.2015 20:10

Tak to mě mrzí, že se neobejdu bez těch herbicidů, protože to je to poslední, co bych chtěl do přírody lejt. Že bych zkusil zasít to obilí? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 7.11.2015 21:15

To obilí má především tu výhodu, že je jednoděložné a umožňuje opakovanou aplikaci herbicidů proti dvouděložným plevelům.

Mechanická likvidace je co 14 dní (nebo 1× za dva týdny) vzít vypichovák a snažit se každou z rostlinek co má 2 a více lístlů podebrat a vytrhnout s co nejdelším oddenkem.

Taky můžete zkusit cca 3× ročně zasít hořčici na zelené hnojení a 3× hluboce zaorat. Na zavlažovaném pozemku hořčice pokrývá povrch rychleji než stačí bršlice zregenrerovat a když takto oslabenou bršlici hluboce zaoráte, podíl oddenků nacházejících se v hloubce z které dobře regeneruje je velmi malý.

Horší to je v porostech jako jsou jahody, maliny nebo rybíz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.46 (?), 8.11.2015 1:16

Zkusit to můžete. V každém případě je to ale spousta práce. Bezpracně to jde pomocí drůbeže, ale také to neni zadarmo a taky to trvá, nepůjde o měsíce, ale roky. Ger je sviňa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.174 (?), 1.12.2015 17:28

Máma mnoho let bojovala proti husí noze. Já se snažím zahradu zjednodušit a po několika letech jsem zjistila, že je jen na malém kousku. Mimo několika záhonů, kde jsem jí vybrala proti ní nijak proti ní nebojuji, sama zmizela přeměnou na trávník a sekáním, Mezi rybízy jsem mulčovala trávou a pillinama a zmizela také. Zůstala jen mezi trvalkami a v suché zídce.  Při vybírání je nejlepší místo nakopat motykou a vše vybrat, nebo použít rycí vidle. Znám mnohem horší plevely... EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika